Департамент охорони культурної спадщини КМДА направив до Міністерства культури та інформаційної політики перелік об’єктів культурної спадщини, що пропонуються до занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення, передає сайт Хрещатик.news  із посиланням на КМДА.

Мова йде про наступні 16 об’єктів, із яких за категорією «пам‘ятка архітектури»:

⁃ Львівська площа, 14;

⁃ Львівська вулиця, 80;

⁃ вулиця Саксаганського, 78 (садиба 1911-12, у якій проживав Бобрусов М. П.);

⁃ вулиця Саксаганського, 78-А;

⁃ вулиця Хрещатик, 20-22;

⁃ вулиця Хрещатик, 34 (раніше – великий торговий комплекс, так званий «Старий Пасаж», або «Пасаж Ждановського» (за ім’ям домовласника). Його формування розпочалося ще у 1870-х роках і було завершено 1900 року. Центральний ризаліт флігеля в глибині курдонеру акцентувався двома жіночими скульптурними постатями в нішах;

⁃ вулиця Сагайдачного, 6.

За категоріями «пам’ятка історії та архітектури»:

⁃ вулиця Саксаганського, 78-Б;

⁃ вулиця Пушкінська, 30;

⁃ вулиця Пушкінська, 30-Б;

Популярні новини зараз

У Києві затримали на хабарі проректора НУБІП, який допомогав уникнути мобілізації через аспірантуру

Художник-скульптор з Франції створив у Києві 5 скульптур червоного кольору. Де їх шукати?

Під час пожежі на Київщині постраждав будинок відомої блогерки та переможниці шоу “Супермама”

На Оболоні збудують нове укриття за суму близьку до ₴46,2 млн

Показати ще

⁃ вулиця Дегтярівська, 13 (окремо комплекс та окремо за вказаною адресою за об’єктами: замок, слідчий корпус, лікарня, адміністративний будинок). Мова йде про Лук’янівський тюремний замок, споруджений у 1850-60-х роках.

За категорією «пам’ятка історії»:

⁃ вулиця Саксаганського, 60-В (садиба 1890, у якій проживав Миклухо-Маклай М. М (брат  мандрівника-етнографа).

Раніше Департамент передав до Мінкульту облікову документацію на перелік об’єктів культурної спадщини, що пропонуються до занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення, з яких тільки на вулиці Пушкінській – 24 об’єкти. Окрім того, подано для надання статусу пам’ятки місцевого значення і занесення до Держреєстру будинки на вул. Б. Хмельницького, 9-Б та кутовий будинок на Пушкінській, 20-А/Б. А також історичні будинки на Кирилівській, 35 (Пивоварний завод), б-рі Шевченка, 1, б-рі Дарницькому, 23, пров. Політехнічному, 2-А та об’єкти культурної спадщини комплексу споруд київського Арсеналу (колишній завод «Арсенал») на вул. Московській, 2-8.

«Щодо всіх цих об’єктів, за якими було вже передано облікову раніше, досі немає руху. Сподіваюся, що робота із надання статусу пам’яток історичним будівлям таки активізується», – каже директор Департаменту Олександр Никоряк.

Державний реєстр нерухомих пам’яток України – банк даних, сформованих за єдиними ознаками та принципами, що містить відомості про пам’ятки культурної спадщини.

Згідно з Порядком обліку об’єктів культурної спадщини (наказ Міністерства культури від 11.03.2013 № 158), суб’єктами прийняття рішення про занесення об’єкта культурної спадщини до Реєстру відповідно до категорії пам’яток є: Кабінет Міністрів – щодо пам’яток національного значення; Міністерство культури – щодо пам’яток місцевого значення.

Нагадаємо, що київські вулиці та пам’ятки архітектури отримають паспорти. На початку року на бульварі Тараса Шевченка відреставрували пам’ятку архітектури.

Читайте також:

Виставка онлайн: оприлюднили архівні документи про Хрещатик

На Хрещатику вихідними проводитимуть безкоштовні пішохідні екскурсії.