У квітні мер повідомив, що "будівництво набирає обертів", але це не зовсім так.

Після коригування науково-проєктної документації, у вересні відновлять роботи з побудови метро на Виноградар, а до кінця 2024 року планують здати дві станції метро – «Мостицька» і «Варшавська». Про це повідомив керівник «Київського метрополітену» Віктор Брагінський.

«Працюємо на відкритих котлованах. Ми закінчуємо корегування проєктної документації. І орієнтовно з серпня ми приступимо до будівництва по відкорегованій документації. Проєкт був розроблений 2017-2018 року. Науковий інститут, який проводить супровід при проєктуванні, побачив недосконалості проєкту».

За його словами, з вересня почнуться роботи по новому проєкту, а до кінця 2024 року планують побудувати дві станції метро – «Мостицька» і «Варшавська».

«Корегування буде завершено у серпні. Із вересня приступимо до роботи по новому проєкту. Ми повинні до кінця 2024 року побудувати дві станції метро – «Мостицька» і «Проспект Правди» [«Варшавська» – прим.]. І у першому кварталі 2025 року зробили пусконалагоджувальні роботи. Треба розуміти, що під час повітряної тривоги будівельники йдуть в укриття. І це теж впливає на терміни будівництва».

Нагадаємо, нині триває перший етап будівництва, яким передбачено продовження «зеленої» гілки від станції «Сирець» із ділянкою вилкового відгалуження у бік станції Виноградар та електродепо.

Зазначимо, станом на червень 2023 року виконано значний обсяг основних будівельно-монтажних робіт по станціях «Мостицька» та «Варшавська», зокрема облаштування огороджуючих конструкцій методом «стіна в ґрунті», кріплення котловану металоконструкціями, розробки та вивезення ґрунту та інші.

Також готовий тунель від станції «Сирець» до станції «Мостицька» довжиною майже 1250 метрів, завершено будівництво основних конструкцій вентиляційного вузла, виконано комплекс робіт з демонтажу тунелепрохідницького механізованого комплексу.

Загальний проєкт продовження гілки передбачає будівництво 4 станцій метрополітену: «Мостицька», «Варшавська» (обидві за планом відкриють у 2024 році), «Виноградар» та «Вулиця Маршала Гречка» (у майбутньому буде перейменована).

Популярні новини зараз

Біля КМДА у центрі Хрещатика з'явився залізний "Трон переможця"

Пшонка-стайл. На Київщині привели до ладу особняк екс-генпрокурора-втікача і тепер продають його

У столичному Політеху провели реконструкцію стели Героїв, прибравши комуністичну символіку

Вбитий у київському фунікулері хлопець був учнем 10-го класу та займався футболом

Показати ще

Окрім цього, як додав Брагінський, київський метрополітен не закуповує жодних програмних продуктів походження країни-агресора: усі вагони радянського виробництва ремонтують українськими деталями та складовими вагонів, які поставив варшавський метрополітен.

Загалом Київ має понад 50 вагонів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу, модернізовані вагони з 2014 року з цього ж заводу, а також нові вагони з 2010 року. 60% парку підземки складається із застарілих вагонів.

Раніше експерт пояснив, чому вагони з Польщі не їздитимуть у Києві.

Варшавські вагони було вироблено у 1990-х на заводі в російських Митищах. Така ж серія 81 експлуатується у Києві. З роками ці вагони суттєво модернізували, повністю переробивши вентиляційну систему, додавши кондиціонери, замінивши сидіння й загалом інтер’єр салонів. Всі підготовлені до відправки до Києва вагони мають чинні сертифікати технічної працездатності. Останній ремонт такого типу вагонів Варшава проводила у 2017-2022 роках.

Пояснюють, що варшавські вагони розраховані для експлуатації на колії шириною 1435 мм, а не 1520 мм, як на лініях київського метро, тож без додаткового переоснащення — заміни візків, встановлення додаткового обладнання, адаптації вагонних схем тощо — їх неможливо експлуатувати. Водночас по кожному зчепу вагонів, які надходять із Польщі, рада метро ухвалює окреме рішення — чи адаптувати їх для експлуатації, чи використовувати як донорів.