Заборгованість України перед СНД та відсутність “офіційного повідомлення” про вихід нашої держави з цієї організації є відвертою маніпуляцією.

“Кремль не полишає спроб у будь-який спосіб повернути Україну під свій контроль, у тому числі через СНД. Україна ніколи не була членом цієї Співдружності, оскільки не підписала Статут СНД. Ми були державою-засновником та учасником Співдружності, і свого часу це мало сенс, але вже шостий рік поспіль Україна не підписує жодного документа, який приймається органами СНД”, – заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, – пише Укрінформ.

За його словами з 2014 року Україна припинила сплату внесків до бюджету Співдружності. З того часу не підписувала щорічних рішень про Єдиний бюджет органів Співдружності, тобто не брала на себе зобов’язань зі сплати цих внесків. Тому жодної “заборгованості” не може існувати в принципі.

“Україна максимально знизила рівень представленості у засіданнях вищих органів СНД у деяких заходах брали участь лише керівники закордонних дипломатичних установ виключно з метою захисту національних інтересів нашої держави. Відтак Виконком СНД не витрачав кошти на забезпечення роботи української сторони у відповідних засіданнях”, – пояснив Боднар.

Дипломат розказав, що МЗС відкликало трьох представників України, які працювали на посадах у структурах Співдружності за квотою нашої держави, а в серпні 2018 року було ліквідовано Постпредство України при Координаційних інститутах СНД.

“Ми проводимо масштабну інвентаризацію договорів, укладених Україною в рамках СНД. А це близько 240 документів. Вже припинено дію 15 угод, які не відповідають нашим національним інтересам, триває робота щодо припинення дії ще більше 70 угод. Але все, що відповідає нашим інтересам, залишатиметься чинним”, – підкреслив заступник міністра. така жорстка позиція України є абсолютно адекватною реакцією на неспроможність СНД хоч якось реагувати на агресію РФ проти України, незважаючи на те, що такі дії російської сторони грубо порушили засади, на яких свого часу створювалася Співдружність”, – зауважив Василь Боднар.

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що заборгованість України перед Співдружністю Незалежних Держав перевищила 300 млн руб. (117,7 млн грн).

Розмір заборгованості та порядок її погашення визначає Рада глав урядів СНД. Наразі рішення з цього питання не ухвалили.

Україна з 2014-го взяла курс на вихід із СНД і тоді ж перестала платити внески. У березні 2018-го голова МЗС країни Павло Клімкін заявив, що відомство підготувало пропозиції щодо виходу України з СНД. У квітні торік пятий президент України Петро Порошенко доручив уряду почати процедуру офіційного виходу з установчих органів СНД. Він також заявив, що Київ уважно перегляне всі міжнародні договори. Після цього Україна вийшла з низки угод у рамках СНД. У серпні 2018-го представництво України при статутних органах СНД було закрите. Контакти здійснюються через українське посольство в Мінську.