Кличко заявив, що за квітень медики Києва отримають додаткові виплати з міського бюджету – відповідно відпрацьованого часу. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news.

Мер столиці також прокоментував ситуацію щодо отриманих медпрацівниками сум за минулий місяць, зокрема, і медиків Київської лікарні № 8, які відмовились працювати через відсутність доплат.

Віталій Кличко наголосив, що наразі медзаклади усіх рівнів, згідно із законом, фінансуються Національною службою здоров’я, а не міською владою – зарплату медпрацівникам виплачує держава.

Але, за словами Кличка, Київ віднайшов кошти в бюджеті міста на доплати усім медикам столиці.

«За березень сума, яку виділило місто на доплати та премії конкретно медикам 8-ої лікарні, склала 10 млн 432 тисячі гривень. А в квітні лікарня отримала значно меншу суму – від Національної служби здоров’я. Зауважу, що останніми роками щомісяця столичні медпрацівники отримували так звану муніципальну надбавку – до 50% від окладу. В такому вигляді, відповідно до реформи, вона більше виплачуватися не може. Тому тепер в рамках програми «Здоров’я киян», де ми передбачили кошти для медиків, місто надаватиме безповоротну фінансову допомогу. Наприкінці минулого тижня я підписав відповідне розпорядження. І за квітень усім медикам лікарень будуть нараховані з міського бюджету додаткові виплати. Відповідно відпрацьованого часу», – сказав Кличко.

Для лікарів сума таких нарахувань становить 4 тис. грн,

для медичних сестер – 3 тис. грн,

для молодшого медперсоналу – 1 тис. грн.

Це стосується медиків, які не працюють із хворими на коронавірус.

Віталій Кличко прокоментував скандальну ситуацію, яка виникла у столичній клінічній лікарні №8, де на минулому тижні медпрацівники оголосили бойкот на відмовились працювати.

«Що стосується фінансової допомоги за березень медпрацівникам, які лікують хворих на COVID-19, то медики лікарні № 8 її справді не отримали. Це сталося тому, що керівник закладу не надав до Департаменту охорони здоров’я інформацію про лікування таких хворих у цій лікарні. Також, зауважу, що всіх хворих на пневмонію, яких доставляють у лікарні міста, обов’язково тестують на коронавірус. Та, в разі позитивного результату, одразу переводяться в «опорні» заклади. В Київській лікарні № 8 у березні було 7 таких хворих. Лікарі, які з ними працювали, отримають доплату від міста. За документами, що подасть головний лікар», – сказав Віталій Кличко.

За словами мера, медики, які контактують з пацієнтами до отримання результатів аналізів, повинні бути захищенні. І відповідальність за це несе керівник закладу. За інформацією Департаменту охорони здоров’я, керівник лікарні № 8 жодного разу не звертався з інформацією про брак засобів індивідуального захисту для лікарів. У своїх регулярних звітах він показує, що лікарня забезпечена всім необхідним.

«Тож питання: або керівник надає недостовірну інформацію, або необхідний захист не потрапляє до медичних працівників. Я доручив Держпродспоживслужбі ретельно перевірити факти, озвучені медиками. І про результати перевірки обов’язково повідомлю», – завив Віталій Кличко.

Популярні новини зараз

Посадовець КП планував заробіток на фіктивній вирубці радіаційного лісу з Чорнобильської зони

На Київщині розпочали будівництво сучасного інноваційного центру реабілітації для цивільних та військових

У столичній владі знайшли пояснення "увімкненим вдень вуличним ліхтарям" під час відключень

Вбитий у київському фунікулері хлопець був учнем 10-го класу та займався футболом

Показати ще

Нагадаємо, 4 травня відбувся брифінг Віталія Кличка (відео)

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал  – тільки актуальні новини Києва!

Читайте також:

Відмовляються ризикувати життям за копійки: бойкот в київській лікарні

Майже 10% хворих на коронавірус в Києві – медики