Про це повідомляє Київ24.

"Попри великі проблеми, місто розвивається. І найближчим часом я буду радий звітувати про відкриття руху на Подільсько-Воскресенському мосту. Думаю, найближчими тижнями це відбудеться, ми закінчуємо. Це один з найбільших інфраструктурних проєктів, і першу частину будемо вводити в експлуатацію"

Подільсько-Воскресенський міст має з'єднати Поділ із лівобережними районами Воскресенка та Райдужний масив, у 2021 році в проєкт додали з'їзд на Троєщину. На верхньому ярусі планується шість смуг для руху автотранспорту – по три на кожну сторону, на нижньому – лінія метро на Троєщину. Будівництво мосту розпочали у 1993 році (фактично з 2003-го) та багаторазово зупиняли через відсутність фінансування.

Читайте також: Менше 5 місяців на посаді, а вже відсторонений за підозру у розтраті ₴6,5 млн — директор КП, яке будує Подільський міст, отримав підозру

Він повинен розвантажити Північний міст. Крім того, по ньому мала б проходити четверта гілка київського метро.

Як змінювалася вартість будівництва Подільсько-Воскресенського мосту в Києві? - аналітика "Слово і Діло" станом на 2021 рік.

Подільсько-Воскресенський міст внесли до генерального плану Києва ще за часів СРСР – в 1986 році. Через два роки було розроблено техніко-економічне обґрунтування будівництва, а безпосередньо роботи стартували в 1993 році. На той момент проєкт оцінювався в 40 млрд 701 млн купоно-карбованців. Побудувати міст планували до 2002 року, але вже в 1997-му роботи припинили через важке фінансове становище столиці.

У 2002 році міст знову внесли в генплан Києва, з місцевого та держбюджету виділили 4 млн грн на будівництво, всі гроші були освоєні. У 2003 році на будівництво виділили ще 2,6 млн грн, освоїли тільки мільйон.

У 2004 році КМДА затвердила проєкт будівництва Подільсько-Воскресенського мосту. Вартість проєкту на той момент становила 5 млрд 66,1 млн грн. У 2004-2011 роках з державного та місцевих бюджетів фінансувалося будівництво мосту, найбільше грошей було виділено в 2007-му – 633,9 млн грн, освоїли 477,7 млн.

Вартість будівництва зросла в 2012 році, коли київська адміністрація перезатвердила кошторис – до 7 млрд 628,1 млн грн. У 2016 році був перезатверджений проєкт будівництва і вартість його знову зросла – до 11 млрд 251,2 млн грн. Новий проєкт передбачав 6 смуг руху транспорту і дві колії для метрополітену.

Загалом в 2002-2018 роках на будівництво виділили 5,7 млрд грн, а освоїли – 4,5 млрд. Станом на перше півріччя 2020 року сума виділених на проєкт коштів зросла до 9,8 млрд грн.

Станом на початок цього року Подільсько-Воскресенський міст був готовий на 82%, до кінця року місцева влада планує пустити по ньому рух автомобілів. Нещодавно КМДА вчергове перезатвердила проєкт будівництва і підвищила його вартість до 19 млрд 921,6 млн грн.

«Що стосується вартості об'єкта, є низка причин для подорожчання. Проєкт робили більше 5 років тому. Зараз його відкоригували з урахуванням потреб постійного зростання кількості жителів лівого берега, зокрема, буде побудований ще один з'їзд і заїзд на міст з житлового масиву Троєщина, маю на увазі на вул. Бальзака. Також передбачено подальше будівництво тунелів Подільсько-Вигурівської лінії. По-друге, за цей час набули чинності нові державні нормативи будівництва (ДБН та ДСТУ), що підвищують вимоги до будівництва, а значить кінцеву вартість мосту».

Популярні новини зараз

У Києві помер 7-річний хлопчик з Прикарпаття, який був у Охматдиті під час атаки рф

Його фото облетіло весь світ — ЗМІ взяли інтерв'ю в лікаря з "Охматдиту", який в закривавленому одязі допомагав розбирати завали

Журналісти показали, як виглядала "Лук’янівська" у Києві після масованої ракетної атаки

У Києві затримали столичного блогера, якого пов'язують з Тищенком, зв'язках з рф та образі військових

Показати ще

Цікаве за темою "Подільсько-Воскресенський міст":