В Україні проєкт реалізується з ініціативи та за підтримки Костянтина Ялового, ініціатора розробки «Екостратегії Києва» та голови постійної комісії Київради з питань екологічної політики.

Більшу частину презентації зайняла доповідь про наслідки людської діяльності в Україні. Повені в Карпатах, пожежі на сході України, смог в Києві, посухи на Півдні – це все тривожні сигнали зміни клімату в нашій країні.

Вже зовсім скоро через підвищення температури повітря та посухи територія України може перетворитись не на «середземноморський курорт», а на звичайнісіньку пустелю. Крім того, внаслідок глобального потепління до нас може переїхати 15 мільйонів кліматичних біженців. Можливий дефіцит їжі, житла та питної води.

«Другий рік поспіль Україна має честь взяти участь у цій міжнародній екологічній акції. Впевнений, що досвід світових фахівців допоможе нашій країні розв’язати екологічні проблеми,» – зазначив Костянтин Яловий.

Нагадаємо, що акція 24 Hours of Reality започаткована Елом Гором – екс віце-президентом США, нагородженим Нобелівською премією миру, автором книги про проблеми кліматичних змін «Незручна правда». В один день в десятках країн проходять конференції, де експерти команди Гора знайомлять людей з цифрами та фактами про зміни клімату.

Нагадаємо, за прогнозами Світового банку, кількість бідняків підскочить до 150 млн через коронавірус, війни та клімат.

Читайте також:

Міністерство екології нарахувало 39 тисяч сміттєзвалищ в Україні: чи всі вони законні

Я не згоден, що пожежа у зоні відчуження радикально вплинула на заповідник: радіоеколог про ситуацію з тваринним світом у Чорнобильському заповіднику

В Україні незабаром з’явиться екологічна поліція