Вперше за понад 20 років кількість людей у стані крайньої бідності у 2020 році зросте на тлі пандемії COVID-19, яка посилила наслідки військових конфліктів і зміни клімату, повідомляє Хрещатик.News із посиланням на сайт Світового банку.

Згідно з прогнозом Світового банку, кількість людей, що перебувають у стані крайньої бідності, до кінця 2020 року складе від 88 до 115 млн осіб через пандемію коронавірусу. А до кінця 2021 року число дуже бідних людей сягне 150 млн.

Що таке крайня бідність

Згідно з визначенням Світового банку, у стані “крайньої бідності” знаходяться люди, що живуть на суму менш ніж 1,9 долари у день. Кількість таких людей у 2020 році, як очікується, складе від 9,1% до 9,4% населення світу, що відповідає рівню 2017 року (9,2%). Якби не було пандемії коронавірусу, рівень “крайньої бідності” у світі в 2020 році склав би 7,9%.

Чи є вихід?

“Через пандемії і глобальні рецесії понад 1,4% світового населення опиниться у стані крайньої бідності, – зазначає президент Світового банку Девід Малпасс. – Аби розгорнути ситуацію до скорочення бідності, державам потрібно підготуватися до економічних змін після пандемії COVID-19, забезпечивши рух капіталу, трудових ресурсів та інновацій у нові напрями бізнесу”.

Близько 82% людей, які опиняться в стані крайньої бідності, будуть з країн із середнім доходом, зазначається в огляді Світового банку.

Пандемія коронавірусу, яка посилить наслідки військових конфліктів і змін клімату, зробить недосяжною мету усунення бідності в світі до 2030 року без прийняття швидких і великих заходів, йдеться в огляді
однією з найбільших у світі установ, що надає допомогу з метою розвитку.

За оцінками Світового банку, в 2030 році глобальний рівень бідності складе близько 7%.

Нагадаємо, Більшість українців вважають себе бідними: Держстат

Читайте також:

Світовий банк покращив прогноз для України

В Україні значно скоротять субсидії: на які суми можна розраховувати