25 вересня 1926 року американський автопідприємець Генрі Форд вдвічі скоротив робочий день на своїх підприємствах – з 16 годин до 8 годин в день, встановивши 8-годинний 5-денний робочий тиждень, повідомляє Хрещатик.News із посиланням на Історичну правду.

Це стало шоком для всієї промисловості того часу, оскільки робітники однаково встигали робити той же обсяг робіт, а прибуток компанії зростав.

До речі, у Європі про 8-годинний робочий день взнали раніше. У 1810 році англійський соціаліст Роберт Оуен встановив на своєму підприємстві в Нью-Ланарке десятигодинний робочий день для співробітників. Через сім років він пішов на нове зменшення робочого дня – до 8 годин. Оуен навіть склав гасло: «8 годин праці, 8 годин розваг і 8 годин відпочинку».

А що у нас? У 1930-ті роки в СРСР було встановлено 6-денний робочий тиждень: 5 робочих днів по 7 годин на день та 1 вихідний.

У червні 1940 СРСР встановив 7-денний робочий тиждень: 6 робочих днів по 8 годин на день та 1 вихідний (неділя). Також було заборонено звільнятися з роботи «за власним бажанням».

Зараз в Україні, згідно з Кодексом законів про працю, нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Діє одночасно п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, та шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем.

При шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин, 6 годин при тижневій нормі 36 годин і 4 годин при тижневій нормі 24 години.

А нещодавно світові експерти почали говорити про масовий перехід на 4-денний робочий тиждень. Наприклад, психолог Уортонської школи бізнесу при Пенсільванському університеті Адам Грант та економіст й історик Рутгер Брегман на Всесвітньому економічному форумі в Давосі минулого року заявили, що таке скорочення робочого часу піде на користь і компаніям, і їх співробітникам.

Експерти згадали про дані Організації економічного співробітництва і розвитку: що більше часу витрачається на роботу, то нижче продуктивність праці і ВВП на кожну годину роботи.

Нагадаємо, З початку карантину втратили роботу близько 26 тисяч киян

Читайте також:

Шахрайство на сайтах з пошуку роботи: як не потрапити в “лови на азарт”

Популярні новини зараз

На Великій лаврській дзвіниці щодня лунатиме дзвін на підтримку військовополонених

Так хотів з мамою, що поліз через балкон — на Печерську врятували хлопчика

СБУ затримали коригувальника російського удару по КНУ ім. Т.Шевченка 31 грудня 2022

Максим Кріппа та казино "Вулкан". Як партнер російського олігарха скуповує українські ЗМІ

Показати ще

Як заробляти гроші з повітря? Візьміть майстер-клас від БТІ