Протягом останніх п’яти років понад 800 гектарів територій у Києві отримали статуси парків, скверів, ландшафтних заказників та бульварів.

Про це повідомив депутат Київської міської ради та голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий на пресконференції «Як правильно висадити 100 тисяч дерев у Києві?», яка відбулась 4 березня у Київській міській державній адміністрації.

Так, у столиці загалом з’явилось 408 нових природоохоронних територій. Серед них – 32 парки, 373 сквери, два ландшафтні заказники та один бульвар.

«Формально зелені зони у столиці займають 67% від всієї території. Але насправді цей відсоток менший. Тому що велика частина «зелених» територій – це ліси навколо Києва. А багато парків та скверів, які є на папері, в реальному житті «поховані» під забудовою. Саме тому в Києві зараз розробляється електронний реєстр зелених зон. Він допоможе врятувати велику частину насаджень від знищення, в тому числі – в результаті будівництва», – сказав Костянтин Яловий.

Він також додав, що до Дня міста планується відкриття ще п’яти великих парків. Це – Совський парк, фітнес-парк біля озера Лебедине, парк з водними об’єктами вздовж проспекту Ватутіна, ландшафтний заказник «Осокорківські луки» та друга черга Сирецького парку.

Читайте також:

У Києві з’являться три сквери, пам’ятка природи і ландшафтний заказник

«Яр пролісок» та інші: 6 зелених зон столиці отримали охоронний статус

На відновлення річки Либідь може піти від 5 до 7 років: Екологічна комісія Київради