Щоб зменшити кількість частинок аерозолів і мікрокрапель вологи, які можуть переносити коронавірус в повітрі закритих приміщень, досить просто відчинити вікно або ввімкнути кондиціонер, повідомляє Хрещатик.News із посиланням на журнал Physics of Fluids.

“Коли ви відчиняєте вікно, з кімнати вилітає близько 70% видихуваних крапель вологи розміром з мікрон. Кондиціонери видаляють до половини всіх частинок, які виділяються в повітря під час розмови або дихання”, – розповів Халід Талаат, один з авторів дослідження, фізик з Університету штату Нью-Мексико (США).

Перспектива відкриття шкіл і університетів, а також початок осені і зими змусила вчених задуматися, як коронавірус поширюється в закритих приміщеннях і що потрібно додати до обов’язкового носіння масок і рукавичок для того, щоб перешкодити COVID-19.

Повітря в школах

Фізики порахували, як частки аерозолів і мікрокраплі рідин будуть рухатися в шкільному класі або університетській аудиторії, де є вікна, що відчиняються, або система очищення і кондиціонування повітря.

Їхні розрахунки підтвердили, що значна частка частинок і крапель, які видихають люди в приміщенні, легко досягає їхніх сусідів, оскільки в середньому вони можуть долати відстань в 2-2,5 метра. При цьому кількість таких частинок можна різко зменшити, просто відчинивши вікно або ввімкнувши кондиціонер.

Зокрема, якщо відчинити вікно, то з приміщення вилітає приблизно 40% аерозольних часток. Це знижує ризик передачі аерозолів – і, отже, вірусу – від однієї людини до іншої. Схожим чином на їхню кількість впливають фільтри кондиціонерів.

Проте, наголошують вчені, для повного захисту учнів і викладачів від коронавірусу цього недостатньо, тому що інші краплі і частинки осідають на поверхні стін, столів та інших об’єктів в кімнатах.

Нагадаємо, Лікарі назвали п’ять ознак того, що людина перехворіла ковідом

Читайте також:

Вчені дозволяють повторно вдягати одноразові маски від коронавірусу, але є але

Коронавірус – це назавжди, кажуть вчені