В яких випадках роблять тест на коронавірус: куди звертатись при відмові брати зразки

В яких випадках роблять тест на коронавірус: куди звертатись при відмові брати зразки

У Міністерстві охорони здоров`я України пояснили, що робити, якщо у медзакладі відмовляються робити тест на коронавірус.

Наразі лікарі повинні діяти відповідно до алгоритмів, які прописані в стандарті надання медичної допомоги під час поширення COVID-19. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на пресслужбу МОЗ.

“В стандарті є чіткі критерії, за якими люди підпадають під підозру на коронавірусну інфекцію. Якщо у них є ознаки гострого вірусного захворювання, їм повинні проводити тест на COVID-19”, – йдеться в повідомленні.

Також, у МОЗ нагадали, що на сьогоднішній день у всіх областях України на виклик сімейного лікаря до хворого з підозрами на коронавірусну інфекцію виїжджають мобільні бригади.

У разі відмови від проведення дослідження на коронавірусну інфекцію, за наявності симптомів та підпадання під визначення випадок, у МОЗ просять повідомляти на визначену гарячу лінію вашої області.

 В яких випадках роблять тест на коронавірус: куди звертатись при відмові брати зразки
moz.gov.ua

Критерії, за якими людина може вважатися контактною:

▪ Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19.

▪ Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).

▪ Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.

▪ Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).

▪ Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метра.

▪ Медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.

▪ Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19.

▪ Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які безпосередньо приймали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.

▪ Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19, супутники подорожі.

▪ Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.

▪ Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.

У МОЗ додали, що українці, які повернулись додому з інших держав, не повинні проходити ПЛР-тестування

“ПЛР-тестування всім пасажирам не проводиться тому, що в ньому немає сенсу. Є питання інкубаційного періоду, і ПЛР-тестування не буде економічно й епідемічно обґрунтованим. Тому наразі єдине правильне рішення – це зменшення пасажиропотоку й відправка всіх на обсервацію (або самоізоляцію, але з жорстким контролем її дотримання). При наявних респіраторних симптомах зразки хворого забиратимуть на дослідження, і вже після цього приймати клінічні рішення”, – зазначив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Нагадаємо, МОЗ нарешті затвердило алгоритм надання меддопомоги при лікуванні COVID-19.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва!

Читайте також:

В МОЗ пояснили, хто частіше хворіє на коронавірус в Україні (відео)

В Україні зафіксовано 418 хворих на коронавірус та 9 смертей від COVID-19

Коментуйте:
Новини по темі