В Управлінні екології та природних ресурсів зазначили, що у період із 1 квітня до 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на пресслужбу КМДА.

«Сезон тиші» – це природоохоронний захід, упроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні (стаття 39 Закону України «Про тваринний світ»).

«Сезон тиші» запроваджується з метою охорони ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їхнього розмноження.

«Такий проєкт сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах», – йдеться в повідомленні.

Які саме заходи заборонені з 1 квітня по 15 червня:

• санітарні рубки лісу;
• стрілянина;
• вибухові роботи;
• феєрверки;
• проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах;
• використання моторних маломірних суден.

Начальник Управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований повідомив, що порушників будуть штрафувать від тридцяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Осіб, які порушили вимоги в даний період, буде притягнуто до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу від тридцяти до п’ятдесяти, а на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти, неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – наголосив Андрій Мальований.

У КМДА також закликали киян не відпочивати у міських лісах в умовах карантину через поширення коронавірусу.

«За порушення протиепідемічних заходів поліція має право складати адміністративні протоколи за ст. 44-3 (порушення правил карантину людей) КУпАП. Санкція статті передбачає накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – йдеться в повідомленні.

Крім того, нагадали про те, що наразі триває пожежонебезпечний період. Тепла, суха погода на весні та влітку сприяє збільшенню кількості пожеж в екосистемах.

«Розведення багаття у лісах і парках заборонено чинним законодавством (стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За це передбачено штраф – від 340 до 1360 гривень», – зазначили у пресслужбі.

Нагадаємо, у ДСНС киян закликають не спалювати суху траву – це призводить до пожеж та знищення екосистеми.

Популярні новини зараз

На Київщині дороги посипають протиожеледними сумішами та очищають від снігу, — КОВА

Пошкоджений "Охматдит" відновлює прийом маленьких пацієнтів

У Києві дії хуліганів спричинили зупинку міської електрички на Дарниці

В одному з районів столиці 11-річний хлопчина випав з вікна багатоповерхівки

Показати ще

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал  – тільки актуальні новини Києва!

Читайте також:

Буде молодий ліс: у Святошино висадили тисячі сосен та дубів

До генплану столиці внесено нові заповідні зони (перелік)