Апеляційний адміністративний суд Києва скасував рішення Окружного адмінсуду щодо історичної садиби в Подільському районі столиці. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на пресслужбу КМДА.

«3 березня 2020 року, Шостий апеляційний адміністративний суд м. Києва скасував рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.07.2019 р. за позовом ПП «Конвалія-нерухомість» щодо виключення садиби на вул. Хорива, 2 із Державного реєстру нерухомих пам’яток України», – зазначили у Департаменті охорони культурної спадщини.

Зазначається, що рішення Окружного адмінсуду було скасоване через пропущення строків позовної давності, про що йшлося в апеляційній скарзі.

Співвідповідачі у справі – Міністерство культури, молоді та спорту України і Департамент охорони культурної спадщини КМДА, третя сторона – ГО «Зелена хвилина».

Повідомляється, що влітку 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував пункт додатку до наказу Міністерства культури від 2014 року, яким садиба XIX ст. була внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка архітектури місцевого значення.

«Рішення було винесене за позовом ПП «Конвалія-Нерухомість» до Міністерства культури, молоді та спорту.

ПП «Конвалія-Нерухомість», згідно з Єдиним державним реєстром, було зареєстроване 27 серпня 2010 року, за два місяці до обрання інвестора з реконструкції будинків на вул. Хорива, 2 – 27 жовтня 2010 року (протокол конкурсної комісії № 15 від 27.10.2010)», – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в пресслужбі, будинки на Подолі збирались реконструювати під офісно-громадський комплекс з торговельними приміщеннями та підземним паркінгом. Восени 2019 року було подано апеляцію.

Нагадаємо, В Київ прибуде комісія ЮНЕСКО для перевірки стану столичних пам`яток

Читайте також:

24 будинки на Пушкінській внесуть до реєстру пам’яток культурної спадщини

Інститут Нацпам’яті проти перейменування станції Дорогожичі на Бабин Яр

 

Популярні новини зараз

У Києві викрали лікаря-кардіохірурга, щоб отримати $2 млн викупу — прокуратура

Поліція Київщини попереджає мешканців про небезпечні суббоєприпаси після обстрілу рф

На Київщині через негоду відбуваються аварійні відключення - ДТЕК

Відома психоаналітик та дружина військовослужбовця 47-ї бригади ЗСУ Федора Кубасова прагне залишити його без помешкання

Показати ще