Про це йдеться у розслідуванні Слідство.Інфо.

Видання дізналось, що у житловому комплексі "Комфорт Таун" у Києві Комарницькі володіли 52 квартирами; у ЖК Central Park вони мали 48 помешкань, а у ЖК Tetris Hall 10 квартир належали Ірині Комарницькій.

Комарницькі, після набуття права власності на квартири, одразу продавали їх. Слідство.Інфо вирахувало вартість помешкань у ЖК "Комфорт Таун" та Central Park за середньою ціною за квадратний метр у цих комплексах, та припускає, що Денис Комарницький разом з дружиною могли заробити 330 млн гривень на продажі квартир. 10 квартир у ЖК Tetris Hall подружжя могло продати за 110 млн гривень, якщо врахувати оціночну вартість об’єктів нерухомості у цьому будинку станом на зараз.

Усі три житлові комплекси збудувала компанія KAN Development. Її засновник Ігор Ніконов протягом 2014-2015 років був першим заступником голови КМДА Віталія Кличка.

Ірина Комарницька у розмові з журналістами заявила, що квартири нібито "не були хабарем" а "бізнес-діяльністю". В чому полягає бізнес-інтерес у швидкому продажі квартир — навіть через декілька днів після набуття права власності — дружина Дениса Комарницького не повідомила.

Читайте також: Журналіст розповів, як британці ставляться до скандалу навколо Комарницького та київської мерії

Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про арешт майна, пов’язаного з бізнесменом Денисом Комарницьким, його дружиною Іриною Комарницькою та водієм Юрієм Дашковим.

Арешт стосується корпоративних прав у двох компаніях — ТОВ «Центр розвитку економіки і права» та ПрАТ «Всеукраїнський науково-дослідний інститут аналітичного приладобудування». Крім того, під арешт потрапили автомобілі: Mercedes-Benz S 500, Toyota Camry 2020 року, Toyota Land Cruiser 2021 року, GMC Yukon XL і Mercedes-AMG GLE 53.

Також заблоковано кошти та цінні папери, розміщені на рахунках у Сенс Банку, Сбербанку, Комінбанку, Банку інвестицій та заощаджень. Окремо суд ухвалив арешт готівки у різних валютах: майже 4 мільйони доларів США, 100 тисяч євро та понад 800 тисяч гривень.

Нагадаємо, на початку лютогоНАБУ і САП заявили про проведення масштабної операції «Чисте місто» з викриття злочинної організації, причетної до земельних питань у Києві. За даними медіа обшуки пройшли у бізнесмена Дениса Комарницького, а також інших чиновників, які причетні до схеми із земельними ділянками у Києві. Вони знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких там ніколи не існувало. Надалі подавали до міськради заяви про надання права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів. Як зазначили в НАБУ підозрювані забезпечували рішення про надання прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості.

Протягом 2023-2024 років, кажуть слідчі, з власності територіальної громади Києва незаконно вивели землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн.

Водночас, заявляють у НАБУ, вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.

10 березня розслідувачі BIHUS.Info опублікували розсекречені прослуховування депутатів Київради, чиновників КМДА та інших посадовців, які, як стверджується, займалася земельними питаннями і орієнтувалася на так званого “смотрящого за Києвом” Дениса Комарницького.

Популярні новини зараз

Київська лікарня "Феофанія" перестає бути місцем лише "для обраних" - глава КМВА Ткаченко

У Києві оновлять навчальні майстерні у профтехах за ₴23 млн

Євген Ієвлєв залишає посаду речника — начальник КМВА Ткаченко

У КМДА заявили, що "алко-застілля" чиновників Кличка на День жалоби було "робочою зустріччю"

Показати ще

З розсекречених прослуховувань випливає, що мережа Комарницького була суттєво ширшою і налічувала щонайменше два десятки людей на різних посадах.

12 березня журналісти УП повідомили, що знайшли за кордоном колишнього депутата Київської міськради Дениса Комарницького, який перебуває у розшуку. Це при тому, що під час проведення операції НАБУ та САП "Чисте місто" Комарницький перебував в Україні.