Зворушливу історію порятунку хлопчика розповіли на сторінці столичної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ».

Ще в листопаді 2022 року 9-річний Нікіта помітив утворення в ділянці правої щоки. Незабаром батьки хлопчика звернулись до щелепно-лицьових хірургів НДСЛ «Охматдит».

Спеціалісти запідозрили наявність у Нікіти пухлини й призначили біопсію та МРТ з контрастом. За результатами обстеження встановили рідкісний для такого віку та локалізації вид пухлини - Шваннома.

Довідка. Шваннома — це доброякісна пухлина, яка виникає зі шваннівських клітин оболонки нерва. Часто виникають спорадично, але також є типовою знахідкою у пацієнтів з нейрофіброматозом 2 типу. Голова та шия є досить типовою локалізацією для цих пухлин, проте зона верхньої щелепи вражається не так часто.

Тому консиліум щелепно-лицьових хірургів прийняв рішення про проведення планового оперативного втручання. Після ретельної передопераційної підготовки хлопчика взяли на операційний стіл. Хірургами було здійснено вилущення та радикальне видалення пухлини правої крило-піднебінної ямки.

Близько тижня Нікіта проходив реабілітацію у відділенні, після чого був виписаний додому з рекомендаціями проведення контрольного дослідження. Нещодавно йому зробили повторне МРТ з контрастом, яке підтвердило відсутність негативної динаміки та рецидиву захворювання.

Наостанок лікарі побажали своєму маленькому пацієнтові міцного здоров’я та швидкого одужання.

Раніше Хрещатик повідомляв про те, що в столичному Охматдиті врятували 9-місячну дівчинку — операція на серці тривала майже добу.

Популярні новини зараз

Змусив 8-річну дитину знімати відверті відео — у Києві судитимуть 24-річного збоченця

У Печерському районі чоловік повідомив, що під час прогулянки набережною, виявив предмет, схожий на гранату

У Києві затримали учасника бійки на Хрещатику ввечері 23 червня

У Софіївській Борщагівці в квартирі багатоповерхівки вибух зарядної станції спричинив пожежу

Показати ще