Про це розповів на презентації проєкту президент НАМН, доктор медичних наук Віталій Цимбалюк в інтерв’ю Укрінформу.

За його словами, головне завдання зараз максимально реабілітувати, адаптувати в медичному, соціальному плані тих, хто воює. Також варто робити це і для цивільного населення.

"Наше завдання зараз максимально реабілітувати, адаптувати в медичному, соціальному плані тих, хто воює. Але не менш важливо це робити і для цивільного населення. Сьогодні важливо, також, що майбутнє повʼязано зі здоровʼям жінки, здорові жінки народжують здорових дітей, і з цим повʼязано майбутнє держави. Це не тільки жінки, які беруть участь в бойових діях, але і всі прилеглі районі до зони фронту, де люди страждають від обстрілів, стресів, тому це одне з найважливіших питань" президент НАМН, доктор медичних наук Віталій Цимбалюк

Місією та метою проєкту, як додала на презентації голова Опікунської ради Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Ірина Сисоєнко, є системне покращення стану пацієнток для збереження якості життя, самостійного функціонування, відновлення репродуктивних функцій, досягнення та підтримки на оптимальному рівні фізичних, інтелектуальних, психологічних та соціальних функцій жінок.

За ії словами, Центр розрахований на жінок, які перебували в полоні, мали поранення, жінок-військових, які тривалий час перебували на фронті, і це призвело до погіршення їх здоровʼя, жінок з порушенням репродуктивних функцій, жінок та дівчат-підлітків, переселених з тимчасово окупованих територій.

Напрямки роботи Центру: медико-психологічна реабілітація, нейроендокринна реабілітація, фізична реабілітація, репродуктивна реабілітація. Як зазначила Сисоєнко, в перспективі Центр планує співпрацювати з Національною службою здоровʼя в напрямку реабілітації, поки фінансування буде відбуватися за кошти НАМН та міжнародних донорів, соціально відповідального бізнесу.

Загалом, за її словами, в Центрі на базі ПАГу планується створити близько 80-100 стаціонарних ліжкомісць, також передбачена і амбулаторна реабілітація. Потрапити в Центр можна буде як за направленням лікаря, так і за самозверненням.

Як зазначив на презентації проєкту директор Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Юрій Антіпкін (на фото вище - четвертий зліва), інститут має великий досвід у лікування розладів жіночого здоровʼя, у тому числі і у жінок, які постраждали від війни, аже фахівці інституту з 2016 року надавали допомогу жінкам у східних областях України, де розпочалася війна. Також, за словами Антіпкіна, фахівці інституту спостерігають жінок, які постраждали в Ірпені, Бучі, жінок, які повертаються з фронту.

Наразі триває реконструкція виділених для Центру приміщень. В Інституті розраховують, що Центр повноцінно запрацює через 6-8 місяців.

Раніше Хрещатик повідомляв: У Солом’янському районі відкрили відділення ранньої реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю

Популярні новини зараз

Двох киян засуджено до ув'язнення за вбивство безхатька у травні 2021-го

У столиці прощаються із Максимом Матерухіним - підлітком, якого вбили на станції фунікулеру

На війні загинув пілот Мі-8, Віталій Пляка, що прорвався в оточений Маріуполь та зміг повернутись

Вбитий у київському фунікулері хлопець був учнем 10-го класу та займався футболом

Показати ще