У Києві спалахнув скандал з надбудовою на даху Замку Річарда, який знаходиться на Андріївському узвозі. П’ятиповерхова будівля є пам’яткою архітектури ХХ століття і будь-які роботи на ній мають узгоджуватися з міською владою. Про це пише ТСН.
Будівельників на даху Замку Річарда помітили перехожі, коли робітники вже встигли збудувати декілька частин стін із газоблоку.
"Всі роботи є незаконними, і місто буде реагувати та зупиняти це свавілля. Безвідповідальні власники мають розуміти, що з рук їм це не зійде. Замок є пам’яткою архітектури", – зазначив Білоцерковець.
Сайт ТСН.ua з’ясовував, чим закінчилась скандальна історія з надбудовою на пам’ятнику архітектури.
В столичній мерії нам розповіли, що виїжджали на Андріївський узвіз. Відбулася розмова з представником власника будівлі, він –
громадянин США.
"З’ясувалося, що у представників власника Замку Річарда є дозвіл на проведення робіт від Міністерства культури України. Будівля з 2015 року має статус пам’ятника архітектури. Але місто не видавало представникам власника картку на порушення благоустрою. Тому було прийнято рішення призупинити роботи на об’єкті, до з’ясування всіх обставин", – розповів сайту ТСН.ua Михайло Буділов, директор Департаменту міського благоустрою КМДА.
Наразі тривають перевірки законності дій забудовника, який розпочав будівельні роботи на Андріївському узвозі.
За словами Михайла Буділова, в Департаменті охорони культурної спадщини має відбутися нарада щодо перевірки дозвільної документації представників власника Замку Річарда, бо вона датована ще 2015 роком.
В КМДА кажуть, що відправили відповідні запити та звернення до Мінкультури та чекають на відповідь щодо виданих власнику дозволів.
"На даний момент на даху Замку Річарда будівельні роботи не ведуться. Судячи з наявної документації, там хочуть добудувати мансардний поверх. За словами представників власника будівлі, додатковий поверх передбачений проєктом. Але зазначу, що вони не отримували у міста картку на порушення благоустрою, тому усі роботи призупинено і ми контролюємо ситуацію на об’єкті", – зазначає Михайло Буділов.
У Київраді сьогодні питали Кличка про офіційну відставку Прокопіва - мер та сам фігурант "переводили стрілки"
Посадовця ДСНС одного з районів Київщини викрили на хабарі
Чому в столиці досі продовжує діяти обмеження на проїзд Південним мостом?
У Києві військовозобов'язаних викликають у ТЦК через оголошення у соцмережі та об'яві біля під'їздів - адвокат відповідає наскільки це законно
Чим закінчиться ця скандальна історія з надбудовою, поки невідомо. За таке порушення благоустрою на власника можуть скласти лише адміністративний протокол.
Як стверджують експерти, власник Замку Річарда або його представники мають публічно пояснити киянам, що вони планують робити з історичною будівлею на Андріївському узвозі.
"Якщо власник має повний пакет дозвільних документів, то має публічно пояснити громадськості, що саме планує зробити з будівлею аби у киян не виникало зайвих питань. Адже в даному випадку йдеться не про якийсь склад на околиці міста, а про історичний центр Києва, будівлю, яка має статус пам’ятки архітектури ХХ століття", – зауважують в КМДА.
Будівельні скандал навколо Замку Річарда вже траплялися. У грудні 2016 року у внутрішньому дворі будівлі помітили будівельників, а біля замку встановили високий паркан.
Тоді представники власника будівлі розповідали про початок реставрації. У дворі замку було проведено демонтаж недобудованої прибудови ще радянської епохи. Ця споруда не була пам'ятником архітектури і знаходилася у незадовільному стані, тому її вирішили демонтувати. А на її місці планували звести трьох поверхову будівлю, яка мала б виконувати функцію підпірної стіни.
Вже тоді київські активісти зазначали, що роботи, які проводить власник пам’ятки архітектури не схожі на реставрацію, а на перебудову.
У свою чергу представники власника будівлі зазначали, що усі роботи планують виконати за 2 роки, а Замок Річарда стане прибутковим будинком, де в оренду будуть здаватися квартири. На території обіцяли обладнати підземний паркінг, а в приміщенні відкрити художню галерею.
Замок Річарда оповитий численними легендами та приваблює туристів. Стосовно будівлі існує багато чуток, наприклад, про завивання у кімнатах та світло, яке горить у його вікнах. Але все це – міські легенди.
Будинок був збудований в стилі англійської неоготики 1905 року, на замовлення промисловця Дмитра Орлова. Але господаря садиби застрелили, і вдові довелося через борги продати особняк.
Незабаром новий власник все ж заселив орендарів. І кажуть, що житло досить добре здавалося в оренду. Тут мешкали численні пожильці, розміщувалися редакції журналів, діяли магазини.
Після Другої світової війни замок переробили під комунальні квартири. А у 1983-му всіх мешканців пересилили у нове житло.
В 90-ті роки минулого століття Замок Річарда придбав за мільйон доларів американець з українським корінням. Кажуть, щоб привести його до ладу, він більше десяти років погоджував необхідну документацію з чиновниками.
Усі ці роки будинок стоїть пусткою і чомусь не пускає до своїх стін нових жильців.
Раніше Хрещатик писав, що у центрі Києва на даху "Замку Річарда" почали зводити незаконну надбудову.