Про це KиївВладі стало відомо з Додатку до проєкту Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури Києва на 2024-2025 рр (проєкт рішення Київради 08/231 – 1465 від 23.11.2023).

Департамент транспортної інфраструктури КМДА та КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва” мають в 2024 році освоїти на будівництві Подільського мостового переходу 850 млн гривень, і в 2025-му – 950 млн гривень. Сумарно 1,8 млрд гривень за два роки, що менше кошторису будівництва одного кілометру переходу – 1,957 млрд гривень.

До того ж, в 2024 році Подільський міст має бути завершений на 83,2%, а в 2025 – на 88%. Відповідно, в 2025 році проєкт буде реалізовано на 4,8%.

Однак у квітні чиновники казали, що естакада та станції метро на Троєщину готові

Подільський міст над Дніпром між вулицею Набережно-Рибальською і Трухановим островом

В основних конструкціях Подільського мосту вже побудували спеціальну естакаду для метрополітену, аби поїзди майбутньої гілки столичної підземки змогли перевозити пасажирів між берегами Дніпра. Про це Суспільному розповіли в Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд у Києві.

Подільський мостовий перехід – це двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі мають розміститися шість смуг автомобільного руху, а на нижньому – готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.

Як зазначили у відомстві, три станції метро на Троєщину вже готові: "Суднобудівна", "Труханів острів", "Затока Десенка". Зазначені назви станцій є проєктними та, можливо, будуть уточнені.

"Це передбачає готовність будівельних конструкцій станцій в етапі влаштування залізобетонних конструкцій без влаштування оздоблювальних робіт, внутрішнього обладнання, кабельної продукції та колій у баластних коритах", — уточнили в КМДА.

Також ведеться будівництво тунелів мілкого закладання та станції метро "Райдужна" на території Русанівських садів.

"Ділянка суміщеної з Подільським мостом лінії метрополітену є частиною майбутньої гілки метрополітену, що відповідно до матеріалів Генерального плану забезпечить транспортний зв’язок житлових масивів Вигурівщина та Троєщина з вже існуючою мережею метрополітену", — зазначили в Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд у Києві.

В матеріалах проєкту йдеться, що станції, які не розташовані на Подільсько-Воскресенському мостовому переході, будуть будуватися за окремим проєктом.

Нагадаємо, Подільський міст активно будується понад 20 років (загалом 30). Потрібність цього моста є дуже дискусійною, бо фактично він закінчується на Русанівський садах, а не фактично веде на Троєщину. Водночас Подільський міст давно став столичним пам’ятником-довгобудом, постійно оточеним схематозами, корупційними скандалами та кримінальними провадженнями.

В 1993 році Кабінет Міністрів схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина моста була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.

Популярні новини зараз

Чоловік зайшов до столичного "Сільпо" та поцупив зі стелажа віскі, аби перепродати — як його покарали?

У Києві затримали учасника бійки на Хрещатику ввечері 23 червня

У Оболонському районі столиці з ліфтової шахти дістали літню жінку

Внаслідок недільної атаки рф по Київщині, пошкоджено 72 приватних будинки, 8 багатоповерхівок та лікарню

Показати ще

Підготовчі роботи з будівництва моста розпочали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2003 році КМДА вирішила відновити підготовчі роботи.

Читайте повну історію про будівництво та фінансові схематози Подільсько-Воскресенського мосту.