Про це пише депутат Київської обласної ради від "Євросолідарності", Роман Титикало.

Московські попи вже розуміючи, що процес переходу релігійних громад до Православної церкви України не відворотний вирішили просто переоформити церкви на свої приватні структури. Наша юридична робота та супровід сприяли скасуванню реєстрації та поверненню церкви Бориса і Гліба у м. Вишгород через задоволення скарги антирейдерською комісією Міністерства юстиції України!

Довідка. Церква святих страстотерпців Бориса і Гліба у м. Вишгород є пам’яткою архітектури України місцевого значення (наказ Мінкульту від 14.08.2013 № 757 охоронний номер № 55-Ко) і була збудована у 1861 – 1863 роках. Дана церква є окрасою міста Вишгород.

Вказується, що 17 червня 2023 року відбулися Загальні збори релігійної громади церкви та громадою було вирішено змінити підлеглість Релігійної громади у канонічних та організаційних питаннях шляхом входу до складу релігійного об’єднання – Православної Церкви України.

Вже після зборів релігійної громади та після затвердження нової редакції статуту, 30 червня 2023 року попередній настоятель Релігійної громади Денисенко Дмитро Андрійович (настоятель московського патріархату) у змові з БО «ФОНД ДУХОВНОГО ВІДРОДЖЕННЯ ГРОМАДЯН «ВИХОВАННЯ», без відповідних на те повноважень, відчужив та зареєстрував приміщення Церкви святих страстотерпців Бориса і Гліба за вказаним Благодійним фондом.

Читайте також: 100-річна церква в Ірпені перейшла від УПЦ (МП) до ПЦУ

Дякуємо Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації за обʼєктивність , неупередженість та оперативність !!!

Раніше повідомлялось, що скандально-відомого митрополита УПЦ (МП) Павла судитимуть за виправдовування збройної агресії рф проти України.