Про це повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

За його словами, 1540 школярів Ірпінської громади вже завтра, 18 вересня, повернуться до навчання у стінах рідного закладу.

Маркушин розповів, що цей ліцей побудували в період розвитку та заселення Ірпеня після Другої світової війни. Уперше свої двері тоді ще двоповерхова школа відкрила 1 вересня 1957 року. Відтоді школу поступово розбудовували.

«Свою 65-ту річницю ліцей зустрів у стані руїни. російські снаряди зруйнували покрівлю, стіни 2-го та 3-го поверхів. Були вибиті майже всі вікна і двері, понівечена територія»

Маркушин підкреслив, що місто рік шукало партнерів, які взялися б відбудувати ліцей, оскільки він був одним із найбільших за розміром та рівнем руйнувань навчальним закладом в Ірпінській громаді.

Першим відгукнувся UNICEF Ukraine і виділив 4,8 млн євро на капремонт будівлі школи. Це найбільший проєкт відбудови UNICEF у світі, каже мер. Також він подякував громадським організаціям та фондам, які долучилися своєю допомогою до цієї відбудови.

«Дякую всім причетним до цієї, без перебільшення, історичної відбудови в Ірпені! Водночас тепер перед нами з директором, колективом учителів та учнями 3-го ліцею велика відповідальність — довести результатами навчання, що наші міжнародні друзі зробили правильний вибір!» — резюмував Маркушин.

Раніше Хрещатик повідомляв з посиланням на директора, що ліцей №3 в Ірпені вже готовий на 70%.