Вчора, 15 вересня, до павільйону Виставкового центру у столиці повернувся оновлений величезний «Київський Кит», але в іншій інтерпретації. Унікальна скульптура, завдовжки 12 метрів, має металевий каркас, на якому кріплять панелі із пластику.
Про це пише «Вечірній Київ».
Цей «Кит» буде слугувати індикатором стану навколишнього середовища. За допомогою інтерактивної підсвітки кияни бачитимуть стан забрудненості повітря.
Також, артоб’єкт буде змінювати колір під впливом опадів, пори року та навіть — фази місяця. Зокрема, світитиметься синім, червоним, жовтим кольорами. Якщо кит підсвічується синім, це означає, що повітря у Києві в нормі. Якщо жовтим, то ситуація з чистотою повітря ускладнюється, червоним — стан критичний. Сама ж підсвітка підключена до спеціальної екосистеми, завдяки чому ці кольори і змінюються.
Автор артоб’єкту Валерій Коршунов, відомий соціальними та культурними проєктами Чорнобиля, серед яких «Звуки Чорнобиля», «Артефакт», «Чорнобильське Сяйво» розповів, що збирати пластикових відходів на створення кита йому допомагали школярі. Загалом учні 25 столичних шкіл здали майже тонну сміття.