Із відповідною заявою до столичної влади звернулися представники профспілок КП «Київський метрополітен» та КП «Київпастранс». Про це повідомляє сайт Хрещатик.News з посиланням на пресслужбу КМДА.

Повідомляється про те, що працівники транспортної сфери столиці можуть залишитися без зарплат через втрату доходів  підприємств під час суворих карантинних обмежень через коронавірус.

Так, втрата доходів КП «Київський метрополітен» у період із 17 березня до 25 травня 2020 року складає близько 621 млн грн.  У звичайних умовах підприємство мало отримати в середньому 277 млн грн доходів на місяць від перевезень. На виплату заробітної плати КП «Київський метрополітен» витрачає до 200 млн грн на місяць.

Згідно зі зверненням, із 17 березня до 25 травня столична підземка взагалі не отримала доходів від перевезення.

Також зазначається, що у метро значно зменшився пасажиропотік: до карантину метрополітен перевозив до 1,5 млн пасажирів у робочий день, то зараз – до 1 млн пасажирів.

«Із метою забезпечення стабільної роботи підприємства, своєчасної виплати заробітної плати, необхідно збільшити обсяги бюджетних асигнувань для КП «Київський метрополітен» на суму не менше ніж 162 млн грн. Унаслідок зменшення доходів у КП «Київський метрополітен» виникне дефіцит коштів і ризик невиплати зарплати вже у жовтні-листопаді 2020 року», – ідеться у зверненні профспілки.

Ситуація у КП «Київпастранс» така: заборгованість із виплати заробітної плати станом на 31 серпня склала 77,4 млн грн. А фінансовий результат КП «Київпастранс» за січень-липень 2020 року був від’ємний і склав -178,5 млн грн.

У зверненні представники профспілки наголошують, що на період карантинних обмежень втрата доходів підприємства за місяць сягнула 162,2 млн грн. Тобто підприємство під час суворих обмежень отримувало 6,3 млн грн середнього доходу на місяць. У той час, як у звичайних умовах середній дохід КП «Київпастранс» за місяць складає 169,2 млн грн.

Тому транспортники столиці закликають депутатів Київради на найближчому засіданні 3 вересня ухвалити  рішення про додаткове фінансування комунальних підприємств «Київський метрополітен» та «Київпастранс».  Щоб ці підприємства могли виплачувати зарплату працівникам і надалі забезпечувати перевезення пасажирів у Києві у звичному режимі.

Нагадаємо,  кияни заборгували за комунальні послуги 6 млрд гривень

Читайте також:

Заборгованість по зарплаті та звільнення Геруса: в Києві мітингують шахтарі (відео)

Через карантин: київські провайдери обіцяють не відключати інтернет за борги

Популярні новини зараз

На Київщині знайшли понад пів сотні незаконних сміттєзвалищ

Абсурд слідства, дивні рішення, фейкові свідки: як у Києві намагаються безпідставно звинуватити відомого лікаря

Ховав гроші у пачках із кавою - прокурор повідомив деталі обшуків у судді Паленика

Заступника голови та суддів Київського апеляційного суду затримано на хабарі у справі "Мотор Січ", — ЗМІ

Показати ще