На цьому тижні для киян та гостей столиці підготували 12 екскурсій на безоплатній основі. Про це повідомляє Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації.
Як зазначається, щоб забезпечити містянам цікаве дозвілля в період частих відключень електроенергії, розширено цикл локальних екскурсій, під час яких можна цікаво провести час ввечері та краще пізнати житлові масиви столиці.
Зважаючи на дуже великий попит та обмежену кількість місць під час дії воєнного стану, реєстрація є обов’язковою.
Екскурсія «Святошинське намисто»
Під час прогулянки ви дізнаєтеся про те, як створювався та розбудовувався Святошинський район – від невеликого курортно-дачного передмістя Києва до густонаселеного житлового масиву, почуєте про видатних особистостей, які тут жили, та про наукові відкриття, які робилися в цій місцевості.
- Маршрут: Станція метро «Академмістечко» → бул. Академіка Вернадського → вул. Серпова.
- Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 12 червня, середа, 19:00 – реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Меценати Києва» (для людей із порушеннями слуху)
Під час екскурсії ви почуєте про традиції благодійництва та відомі родини меценатів Києва, які жили у місті більше століття тому, дізнаєтеся про їхній внесок у збереження музейних цінностей, а також про те, як власна оселя могла стати домом молитви чи музеєм.
Екскурсія буде проводитися в супроводі перекладача жестової мови.
- Маршрут: Станція метро «Палац спорту» → Хоральна синагога Бродського → Бессарабський ринок → Національний музей Тараса Шевченка → Національний музей «Київська картинна галерея» → Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків → Національна наукова медична бібліотека України.
- Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 13 червня, четвер, 12:30 – реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Прогулянка сучасною Оболонню»
Прогулюючись сучасним житловим масивом від станції метро «Мінська» до Оболонської набережної та мальовничого парку «Наталка», ви дізнаєтеся про історію облаштування та створення різних цікавих меморіалів і об’єктів інфраструктури в цій місцевості, серед яких – новий пішохідний міст-хвиля, який з’єднує набережну з Оболонським островом.
- Маршрут: Пам’ятник Архангелу Михаїлу → Меморіал Небесній Сотні «Герої не вмирають» → Площа Сантьяго-де-Чилі → Оболонська набережна → Парк «Наталка» → Кесон «Сталінський тунель» → Пішохідний міст-хвиля → Оболонський острів.
- Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 13 червня, четвер, 19:00 – реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Київ: стежиною воєнної історії»
Прогулюючись затишними вулицями стародавнього Печерська, ви побачите низку об’єктів мілітарної історії Києва, а також дізнаєтеся про події багатолітньої боротьби за незалежність України, що триває й донині.
- Маршрут: Центральний будинок офіцерів Збройних Сил України → Маріїнський парк → Будинок командувача військ Київського військового округу → Арсенальна площа.
- Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 14 червня, п’ятниця, 14:00 – реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Прогулянка старим Києвом»
Екскурсанти почують про будівництво Володимирського та Софійського соборів, познайомляться з історією функціонування та реконструкції Золотих воріт, а також відвідають старі й нові об’єкти історії нашого міста й держави загалом.
У Києві напали та побили митрополита Кримського та Сімферопольського Климента
З’явилися подробиці ворожого влучання у станцію метро «Святошин»
Вбитий у київському фунікулері хлопець був учнем 10-го класу та займався футболом
Експерти розповіли чому різко обміліло Київське водосховище
- Маршрут: Володимирський собор → Будинок Гольденберга → Пам’ятник Павлу Шеремету → Меморіальна дошка Дмитру Мирону → Золоті ворота → Пам’ятник захисникам кордонів вітчизни усіх поколінь → Софійська площа.
- Місце проведення вказано в анкеті.
- 14 червня, п’ятниця, 15:00 – реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Зустріч на перехресті Науки»
Пориньте в атмосферну подорож мальовничим куточком столиці Голосієвом, який є осередком низки провідних науково-дослідницьких інститутів України, довідайтеся про здобутки та відкриття відомих науковців, які тут мешкали та працювали.
- Маршрут: Академічне містечко навколо Інституту фізики → Мозаїчне панно «Ковалі сучасності» → Інститут ядерних досліджень → Інститут фізики напівпровідників → Центральна геофізична обсерваторія → Український гідрометеорологічний інститут.
- Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 14 червня, п’ятниця, 18:00 – реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Київ історичний»
Ця прогулянка присвячена історії стародавнього Києва, його пам’яткам, архітектурі, історичному центру та Подолу.
- Маршрут: Софійська площа → Михайлівська площа → Старокиївська гора → Андріївський узвіз → Контрактова площа.
- Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 15 червня, субота, 11:00 – реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Шлях української державності»
Під час екскурсії ви почуєте розповідь про боротьбу за українську державність часів Гетьманщини, дізнаєтеся про державні утворення України, які засновувалися століття тому, а також ознайомитеся з історією проголошення Незалежності України та боротьби за її майбутнє в новітній історії.
- Маршрут: Золоті Ворота → «Український клуб» → Національна опера України ім. Т. Г. Шевченка → Київський міський будинок учителя → Пам’ятник М. Грушевському → Жовтий корпус КНУ → вул. Б. Хмельницького → Будівля КМДА → вул. Хрещатик.
- Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 15 червня, субота, 12:00 – реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Київ незалежний»
Під час прогулянки ви дізнаєтеся про те, як українці боролися за свою свободу, як Київ позбувався радянського минулого, а також почуєте про доленосні події, після яких головний майдан міста став Майданом Незалежності.
- Маршрут: Майдан Незалежності → вул. Хрещатик → Європейська площа → вул. М. Грушевського → Хрещатий парк → Арка Свободи українського народу → Володимирська гірка.
- Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 15 червня, субота, 12:00 – реєстрація за посиланням.
Дитяча квест-екскурсія «Пізнаємо Київ – обираємо професію».
Під час прогулянки діти та їхні батьки дізнаються про різноманітні події в історії України, а також ознайомляться із сутністю низки професій. Впродовж захоплюючої гри юні дослідники вирішуватимуть задачі, подолання яких приведе їх до розкриття важливого гасла для нашої столиці.
- Маршрут: Софійська площа → Михайлівська площа → Київський фунікулер → Михайлівський Золотоверхий монастир → Володимирська гірка.
- Місце проведення вказано в анкеті.
- 15 червня, субота, 13:00 – реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Зустріч на Поштовій»
Під час прогулянки Поштовою площею ви дізнаєтеся, чому вона мала назву «Майдан Різдва», відкриєте для себе особливості прилеглих вулиць, дослідите розвиток цього району, а також зможете надихнутися величними видами Дніпра, мостів та островів столиці.
- Маршрут: Церква Різдва Христового → Поштовий будинок → Річковий вокзал → Пам’ятник першому електричному трамваю → Пам’ятник «Малюки-засновники Києва».
- Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 16 червня, неділя, 12:00 – реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Київ – наймальовничіша столиця Європи»
На вас чекає атмосферна подорож вулицями історичного Голосієва, де неймовірні пейзажі, що поєднують колоритність архітектурних стилів із величезним розмаїттям дерев і рослин, доведуть, що недарма Київ займає високі позиції в рейтингах найбільш озеленених європейських міст.
- Маршрут: Кампус Київського національного університету імені Тараса Шевченка → Національний комплекс «Експоцентр України» (ВДНГ) → Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБіП) → Національний природний парк «Голосіївський».
- Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 16 червня, неділя, 13:00 – реєстрація за посиланням.
Організатори звертають увагу, що у разі повітряної тривоги за маршрутом передбачені діючі укриття, кожен учасник екскурсії заради своєї безпеки повинен слухати вказівки гіда. Уу разі ворожих обстрілів заради безпеки екскурсантів та гіда, Управління та Київський центр розвитку туризму залишають за собою право скасувати захід.