Київські підлітки долучилися до Міжнародного дня відмови від поліетилену та разом із благодійним видавничим проектом ЛакіБукс відвідали станцію сортування відходів “Україна без сміття”.

“Рік тому ми провели екологічний воркшоп з київськими школярами. Результатом цього воркшопу стала “Книжка про сміття”, що вчить з малого віку турбуватися подальшою долею нашої планети та берегти її від забруднення, розповідає співзасновник IT-компанії Lucky Labs та ініціатор проекту ЛакіБукс, Але ж еко-ініціативи мають бути комплексними. Тому ми разом з авторкою книги Галиною Ткачук намагаємося долучити до справи збереження екології Землі якомога більше дітлахів та їх батьків шляхом презентацій, перформансів та екскурсій”.

3 липня на станцію сортування “Україна без сміття” завітали діти з Молодіжного парламенту села Нові Петрівці. Там їм пояснили, як і що треба сортувати, на що можуть перетворитися наши відходи, та чому це важливо. Експерти “України без сміття” стверджують, що діти в цьому сенсі найбільш свідомі слухачі після кожної екскурсії, декілька дітлахів обов’язково повертаються на станцію вже із батьками та посортованим сміттям.

“Я вже дещо знала про сортування. Молодіжний парламент започаткував ініціативу збору та здачі на переробку паперу та металу у школах. Та тепер я дізналась наскількі критично переробляти якомога більше пластикового сміття. Навіть, якщо за його збір треба платити, а не отримувати кошти. Бо це реально може зберегти нам життя у майбутньому”, вважає учениця восьмого класу Анна.

Нову інформацію для себе відкрила і авторка “Книжки про сміття” Галина Ткачук.

“Під час екскурсії на сортувальній станції я з’ясувала для себе два важливих факти щодо побутових відходів. По-перше, упаковка ТетраПак, яку, як відомо, у нас переробляють лише на Харківщині, стає ресурсом не лише для паперу: пластик та метал із цих багатошарових упаковок також отримують друге життя. Другий факт менш втішний: полістирол, який часто використовують, зокрема, для виробництва одноразових харчових контейнерів та кришечок для “паперових” стаканчиків, згідно із останніми дослідженнями, вважається шкідливим для здоров’я. Тому звертаймо увагу на маркування пластику, в який упаковані наші продукти. Звісно, якщо не виходить придбати їх зовсім без пластику”, ділиться письменниця.

Усі діти після екскурсії отримали у подарунок “Книжку про сміття” з автографом авторки, та пообіцяли, що тепер у їх селі буде ще більше екологічних ініціатив. Минулого року вони започаткували перший етап сортування сміття, а також висадили понад озерами плодові дерева для підгодовки диких птахів. А цього року обіцяють взятися за сміттєву проблему у форматі всього села.