29 січня Уряд схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки. Про це повідомляє «Урядовий портал».

Законопроєкт передбачає, що мінімальний штраф за адміністративні правопорушення складатиме 510 грн, а максимальний — 8500 грн.

Також значно підвищується штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, “швидкої” або аварійних служб — він становитиме від 3400 до 10200 гривень.

Крім того, за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками, запроваджується кримінальна відповідальність.

Зазначається, що дані зміни запрацюють після прийняття законопроекту Парламентом України.
Як відомо, наразі штраф за порушення вимог пожежної безпеки становив для громадян від 8,5 до 119 гривень, а для посадових осіб — від 34 до 170 гривень.

«Такого «покарання» недостатньо для того, щоби мотивувати до виконання безпекових правил. Посилення відповідальності має підвищити рівень правової і громадянської свідомості посадових осіб і громадян, а також зменшити кількість правопорушень, що становлять загрозу життю і здоров’ю людей», – прокоментував Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Нагадаємо, Гончарук доручив перевірити всі заклади освіти на протипожежну безпеку

Читайте також:

До 12 тисяч: за порушення “мовного закону” будуть штрафувати

Відсьогодні за перевезення дітей без автокрісел штрафуватимуть