Нового голову консервативної партії, а значить і прем’єр-міністра Великобританії обирають в країні.

Новий обранець замінить Терезу Мей, чий термін повноважень як лідера торі закінчився 7 червня повідомляє ВВС.

13 червня розпочнуться вибори з поступовим вибуванням кандидатів, голосувати на яких будуть тільки торі-парламентарії. 20 червня кандидатів має залишитися двоє. З них будуть вибирати всі 160 тисяч членів партії.

Консерватори розраховують, що оголосять ім’я нового лідера в двадцятих числах липня, тоді ж він займе крісло прем’єра і почне пошуки реалізації Brexit.

Сьогодні 10 людей претендують стати лідерами партії. Вони зібрали на свою підтримку потрібну кількість голосів однопартійців. Єдиний претендент, який виступає проти виходу з ЄС, Сем Джима не зібрав необхідних підписів. Тому хто б не в’їхав на Даунінг-стріт, 10, він повинен буде продовжити розлучення з Брюсселем.

За підрахунками сайту консерваторів Conservative Home, в трійку лідерів передвиборної гонки входять колишній і нинішній глави МЗС Борис Джонсон і Джеремі Хант, а також міністр навколишнього середовища Майкл Гоув. І тільки Джонсон готовий розривати договір з ЄС 31 жовтня без домовленостей.

У жодного з трійки лідерів поки немає підтримки більшості однопартійців. А тут ще й перші скандали приспіли. Британська преса підхопила тему, що багато претендентів на управління королівством пробували наркотики. Гоув в одному з інтерв’ю зізнався, що 20 років тому спробував кокаїн. Інший претендент, Рорі Стюарт, – що 15 років тому в Ірані курив опіум на весіллі.

В Євросоюзі розглядають можливість відкласти вихід Великої Британії до 2021 року. Серед прихильників перенесення Brexit глава Європейської ради Дональд Туск і генеральний секретар Єврокомісії Мартін Зельмайр.