Українці бідкаються, що вимушені платити по 700-2000 гривень за тестування коронавірусу у приватних лабораторіях. Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко розкрив секрет, як не платити за тестування COVID-19, повідомляє Хрещатик.News із посиланням на сайт Українська правда.

У відповідь на скарги громадян щодо високої вартості тестів на ковд Віктор Ляшко підказав спосіб, як можна зробити тестування безкоштовно.

“Якщо є клінічні симптоми, людина не має нікуди йти, наполягайте на приїзді мобільної бригади. Мобільні бригади нині ефективно працюють, вони фінансуються з Національної служби здоров’я України (НСЗУ), створені як у районах, та і в областях”, – сказав Ляшко.

“Мобільні бригади зацікавлені виїжджати і забирати зразки, бо їм НЗСУ понизить коефіцієнт, якщо вони не наберуть 150 виїздів. Якщо більше 150 виїздів – створюють нову бригаду, і її також оплачує НСЗУ. Тариф перекриває і розхідні матеріали, і пальне, і машину, і т.д.”, – відзначив головний санітарний лікар.

“Ми розширюємо і будемо розширювати наші лабораторії і будемо створювати потужності, але завжди будуть ті, хто кричатиме, що уряд, МОЗ, Ляшко не забезпечили масового тестування”, – додав Ляшко.

За рахунок чого?

Віктор Ляшко підкреслив, що коштів на безкоштовне тестування громадян України вистачає.

“От дивіться, з 2,9 млрд гривень, які МОЗу прийшли з коронавірусного фонду за однією із програм, близько 600 мільйонів пішло на лабораторні центри. У нас зараз 44 автоматичних станції РНК, на початок епідемії була аж одна”, – сказав він.

“Плюс ще 11 приїде до кінця місяця за кошти МОЗу, і 12 поставлять до кінця року за кошти Світового банку”, – додав заступник міністра.

Ляшко підкреслив, що “за два-три тижні в Україні має з’явитись масове тестування на найнижчому рівні. У сімейного лікаря та мобільних бригад повинні з’явитися експрес-тести на антиген, у яких чутливість і специфічність майже співпадає з тестами ПЛР”.

Нагадаємо, Вже більше 5000 і найбільша кількість померлих: Україна знов б’є коронавірусний антирекорд

Читайте також:

Далеко не всі хворі заражають коронавірусом здорових людей – ВООЗ

Україна опинилася на краю ковід-катастрофи

Популярні новини зараз

У Дарницькому районі Києва освятили новий храм ПЦУ

У Києві викрили шахрайський "благодійний фонд", який міг привласнити понад ₴11 млн

У Києві ВПО та військові можуть орендувати квартиру зі знижкою

Замість бюста Пушкіну на Печерську біля НТУ встановили пам’ятник Тарасу Шевченку

Показати ще