Кіберфахівці СБУ викрили протиправну діяльність групи вітчизняних компаній, які незаконно реалізовували програмне забезпечення, розроблене спецслужбами Росії, передає сайт “Хрещатик.news” із посиланням на повідомлення СБУ.

Було встановлено, що зловмисники встигли реалізувати понад 100 програмних продуктів, які впроваджувались в інформаційні системи, у тому числі державних структур. Ці програми приховано збирали інформацію та передавали всі дії користувачів на сервери, що контролюються російськими спецслужбами.

Експертиза підтвердила, що програмні продукти були шпигунськими. За попередніми висновками фахівців, вони створені та використовуються в інтересах спецслужб країни агресора.

У ході розслідування слідчі СБУ провели обшуки в офісах комерсантів у Києві та Дніпропетровській області. Вилучено обладнання, речі та документи, що підтверджують причетність фігурантів до протиправної діяльності.

Наразі співробітники спецслужби встановлюють всіх покупців шпигунських програм та надають допомогу у їх видаленні з інформаційних систем.

Слідчі органів безпеки повідомили організатору групи про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для притягнення до кримінальної відповідальності інших фігурантів провадження.

Нагадаємо, що власник фінансової піраміди B2B Jewelry заявив, що СБУ їх не закривала. Також СБУ викрила мережу шахрайських call-центрів, що знімали кошти з чужих рахунків.

Читайте також: 

СБУ інсценувала вбивство IT-спеціаліста та затримала замовника

СБУ блокувала масштабний канал нелегальної міграції в ЄС