27 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинників в Україні перевели на одну годину назад. Отож українці отримали додаткову годину для сну.
Як можна дізнатися точний час?
З мобільного (Водафон, Київстар та Лайф) слід набарти комбінацію: *160# кнопка виклику. Ця послуга безкоштовна.
З міського телефона зателефонувати за номером “121”. Ця послуга також безкоштовна.
В інтернеті – у пошуку Google , якщо вбити в рядок запит “точний час, Київ”.
Навіщо переводять годинники
Традиція переходу на зимовий і літній час з’явилася дуже давно. Вперше переведення стрілок годинників здійснили у Великій Британії в 1908 році. Зроблено це було з метою економії електроенергії – при переведенні стрілок зсувається світловий день, що дозволяє максимально використовувати для роботи світлий час доби.
Таким чином, годинники переводять, підлаштовуючись під зміну початку та закінчення світлового дня в різні сезони. Навесні годинники переводиться на годину вперед, а восени – на годину назад. Зміна сезонного часу в Україні відбувається відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”.
Чи всі країни використовують літній і зимовий час?
Літній та зимовий порядок обчислення часу використовують у низці країн світу, зокрема і в європейських країнах. Не переводять годинники в Європі наразі лише Ісландія, Росія і Білорусь.
Разом із тим, враховуючи думку більшості жителів Європи, в Європейському Союзі мають намір відмовитися від переходу на зимовий час з 2021 року. В Україні переводити годинники почали у 1981 році – разом із рештою країн колишнього СРСР. У 2011 році було здійснено спробу залишити літній час постійним, однак уже невдовзі було вирішено повернутися до переведення годинників.
За матеріалами УНІАН
Читайте також:
Біля Київської ОДА проходить акція “Ні капітуляції! Час діяти” (відео)
В нічний час з аеропорту Бориспіль до Києва курсуватиме додатковий поїзд
Перепис населення в Україні частково проведуть через інтернет