У 2020 році в Києві проведуть термомодернізацію 437 шкіл та дитсадків. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
«Київ продовжує співпрацю з Північною екологічною фінансовою корпорацією (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO), із якою у 2019 році була укладена кредитна угода та підписаний договір про надання гарантії для фінансування проєкту, в рамках якого протягом 2020 року в 437 школах і дитсадках проведуть енергоефективні заходи», – розповів директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко під час візиту до дитячого садка № 471 із заступником міністра закордонних справ Норвегії паном Аудуном Халворсеном.
Зазначається, що загальна вартість проєкту складає 7,25 млн євро, зокрема: кредит NEFCO – 5 млн євро (68,9 %), грант фонду «Норвезько-Українська ініціатива енергоефективності» – 1,3 млн євро (17,9 %), співфінансування Києва – 0,95 млн євро (13,0 %).
«У закладах, які включено до проєкту, застаріла система теплопостачання, немає належної ізоляції мереж, відсутня система погодного регулювання тощо. Як наслідок наявні великі втрати тепла. Планується, що в результаті реалізації спільного з NEFCO проєкту буде зменшено споживання тепла на 15 830 Гкал/рік, а викиди CO2 на 5 607 т/рік», – наголосив Дмитро Науменко.
За словами посадовця, цей проєкт не лише дозволить значно зменшити споживання енергоресурсів і негативний вплив на довкілля, але і сприятиме створенню комфортних умов для навчання та роботи 186 тисяч дітей і працівників закладів бюджетної сфери.
«Київ давно ефективно співпрацює з NEFCO, зокрема, у 2014-2019 роках було успішно реалізовано спільний проект, у рамках якого термомодернізували 17 дошкільних закладів освіти, у 33 столичних школах замінили неефективне освітлення на LED, відновили 254 старі індивідуальні теплові пункти і встановили нові у 26 закладах освіти. Результат перевищив очікування, при тому, що проект був реалізований у межах бюджету. Загалом за результатами моніторингу впровадженого проекту, на початок 2020 року отримано ефект у вигляді зменшення викидів СО2 на 43 тис. тонн, а скорочення споживання енергоресурсів складає 124 тис. Гкал», – розповів Дмитро Науменко.
Нагадаємо, Приватні дитячі садочки Києва: порятунок для батьків чи скринька Пандори?
Читайте також:
Компенсація витрат у садочках: як діє столична програма «Гроші ходять за дитиною»
У школах і садочках Києва заборонено надання платних послуг під час навчального процесу