Навесні 2020 року київська влада планує відкрити «кризову кімнату», де жертви насильства зможуть перебувати до 10 днів. Про це розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«Контакт-центр 15-51 опитав 3500 громадян. Більшість із них чітко розуміє, що таке насильство в родині. Є чітке розуміння класифікації видів насильства. Але відсутнє розуміння – куди звертатися, якщо ти став жертвою домашнього насильства. Таких серед опитуваних виявилося понад 2800 осіб», – наголосила Марина Хонда.

Чиновниця зазначила, що постраждалі часто не хочуть звертатися до соціальних служб, оскільки потім можуть лишитися з агресором сам на сам. Щоб виправити цю ситуацію, міська влада планує навесні 2020 року відкрити «кризову кімнату».

«Це «кімната» на випадок, коли поліція задокументувала факт насильства, але жертві потрібен час, щоб знайти всі документи та зорієнтуватися, що робити далі. Тож людина може 10 днів перебувати у такій «кризовій кімнаті», отримати первинну психологічну допомогу та пройти медичний огляд. Якщо у людини є родичі – з ними зв’язуються. Якщо геть немає куди йти, тоді збираються документи для поселення в притулок до вирішення питання», – розповіла Марина Хонда.

Заступниця голови КМДА  також наголосила, що у Києві діє міський телефон довіри та протидії насильства 15-00 або 044-272-15-00.

«Якщо є фізичне насильство, треба звертатися в поліцію. Але якщо в сім’ї є такі тенденції, то краще насильство упередити та зателефонувати на 15-00. Тут можна отримати психологічну та юридичну допомогу», – каже заступниця голови КМДА.

Нагадаємо, Протидія сімейному насиллю: на чергування заступили мобільні групи

Читайте також:

В Києві вперше винесли вирок за домашнє насильство

Злодюжку, який напав на вагітну жінку, засуджено до 8 років