Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявив, що ціна на газ для споживачів знизиться ще додатково в лютому. Про це повідомляє Урядовий портал.

«У лютому, у березні, влітку – буде рекордно менша ціна на газ, адже нам вдалося стабілізувати ситуацію на ринку газу», – сказав Олексій Оржель.

Суми у платіжках на опалення будуть меншими завдяки підписанню договору про транспортування газу та стабілізації ситуації на українському та європейському ринках.

«Така ситуація можлива завдяки підписанню договору про транспортування газу. Я вам більше скажу, я безпосередньо сидів із людьми-трейдерами, і вони казали, що дивляться чи підпише Україна, чи не підпише цей договір. У разі не підписання, вони б заробили великі гроші – мільярди доларів, у разі підписання – втратили б величезні кошти. Вони не заробили, але це дало можливість зменшити ціни для наших українців», – пояснив Олексій Оржель.

За словами Міністра, гроші, які держава отримала в рамках Стокгольмського арбітражу, Уряд хоче витратити на те, щоб в українців були кращі дороги. На те, щоб лікарні були поруч та надавали якісні послуги.

«Також зменшення ціни на газ, дало нам можливість переглянути тарифи на розподіл, які дуже довго не переглядалися. Це зроблено для того, щоб оновити інфраструктуру, адже від цього теж залежить чи українці зможуть якісно отримувати газ безпосередньо у себе у домівках», – додав Олексій Оржель.

Міністр відмітив важливість незалежності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«Для нас має значення, щоб на Національний регулятор не впливали. Але він повинен здійснювати контроль за монополістами. Тому необхідно встановити чіткий економічно-обґрунтований тариф,» – зазначив Олексій Оржель.

Нагадаємо, Киянам перерахують платіжки за тепло та гарячу воду за грудень

Читайте також:

Гончарук пообіцяв, що сума в платіжці за тепло знизиться до 30%

Кабмін знайшов спосіб знизити платіжки на 30%