Антимонопольний комітет 8 лютого дозволив ТОВ "Браз" і фонду "Дженерал Інвестментс" В'ячеслава Супруненка придбати активи ТОВ "Індастріал пропертіз інвестмент" у вигляді єдиного майнового комплексу. Про це повідомляє Ліга.net з посиланням на сайт комітету.

Індастріал пропертіз інвестмент належать будівлі колишнього КП "Київський завод алюмінієвих будівельних конструкцій" у Броварах.

Майновий комплекс цього підприємства вивели з комунальної власності територіальної громади Києва в кінці нульових – на початку десятих років. Обставини цієї схеми розслідувалися в межах кримінального провадження і за неї навіть судили колишнього начальника Головного управління промисловості, енергетики та зв'язку КМДА, але у 2023 році справу закрили без вироку за строками давності.

Тоді ж Печерський суд Києва скасував арешт і заборону відчуження та розпорядження на комплекс будівель колишнього Київського заводу алюмінієвих будівельних конструкцій. У рішенні повідомляється, що до його складу входять вісім об'єктів загальною площею 122 000 кв. м за адресою:

→ Бровари, бульвар Незалежності, 30/1
→ Бровари, бульвар Незалежності, 30/1-а
→ Бровари, бульвар Незалежності, 30/1-б
→ Бровари, бульвар Незалежності, 30/1-д
→ Бровари, бульвар Незалежності, 32
→ Бровари, бульвар Незалежності, 32-а
→ Бровари, бульвар Незалежності, 32-б
→ Бровари, бульвар Незалежності, 32-в

Поруч на бульварі Незалежності, 30, зареєстрований Броварський алюмінієвий завод (бренд – BRAZ). На його сайті вказано, що він входить до складу групи компаній Alumeta. Засновником Alumeta вказаний Сергій Шапран.

За даними аналітичної компанії Contr Agent, власником ТОВ "Броварський алюмінієвий завод" Шапрана є кіпрська компанія "Алюмета ЛТД".

Власником ТОВ "Браз", яка купує нерухомість поруч із Броварським алюмінієвим заводом, є кіпрська компанія зі схожою назвою – Алюмета Груп ЛТД. Її бенефіціарами вказані В'ячеслав Супруненко та його сусід і бізнес-партнер Роман Ярошенко. У фонді "Дженерал Інвестментс" Супруненко єдиний власник.

В'ячеслав Супруненко був зятем колишнього мера Києва Леоніда Черновецького. Той керував містом із 2006 до 2012 року.

Читайте також: На місці колишнього заводу "Більшовик" планують збудувати житло та місця для комерції