В Офісі Президента повідомили, що взяли до відома рішення суду щодо книги про Стуса та заяву автора книги – Кіпіані – про намір подати апеляцію з цього приводу. Про це повідомляє сайт Хрещатик.News з посиланням на пресслужбу ОП.

«Взяли до відома рішення Дарницького районного суду міста Києва щодо книги «Справа Василя Стуса». Також взяли до відома заяви автора книги Вахтанга Кіпіані та представників видавництва про намір подати апеляцію. Це щонайменше свідчення того, що суспільство готове відстоювати свої права.

Безумовно, здивовані деякими формулюваннями у вказаному рішенні. Хоча не ставимо під сумнів незалежність судової гілки влади», – йдеться в повідомленні.

В пресслужбі наголосили, що вважають дивним визначення позивача Віктора Медведчука через те, що книга про Василя Стуса є опрацюванням реальної кримінальної справи та має документальну основу:

«Однак, оскільки ця книга є опрацюванням реальної репресивної кримінальної справи проти Василя Стуса, яка була порушена в СРСР та за якою він був засуджений, вважаємо дивним визначення позивача Медведчука В. В. як «персонажа (дійової особи) твору». Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В. В. є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто «персонажем твору». Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою».

В пресслужбі наголосили, що цензура в Україні у будь-яких проявах заборонена Конституцією.

«Виходимо з того, що наукові дослідження історії, опрацювання матеріалів історії нашого народу, зокрема за допомогою інструментів публіцистики, не можуть обмежуватися через емоції окремих учасників подій минулого. Незалежно від сьогоднішнього статусу та політичної позиції цих учасників», – йдеться в повідомленні.

В пресслужбі ОП закликали всіх «мати сміливість чесно дивитися на події минулого нашого народу та дії або бездіяльність окремих осіб».

Нагадаємо,  суд заборонив розповсюджувати книгу про Стуса без дозволу Медведчука

Читайте також:

Міністр культури утирає носа Медведчуку, даруючи книгу про Стуса бібліотекам

Після резонансного рішення суду книгу про Стуса розкупили за лічені хвилини