Пропозиції щодо перемир’я на Донбасі приведуть до капітуляції України перед Росією. Президент Володимир Зеленський повинен змінити свою позицію.

На цьому наголосив голова Верховної Ради Андрій Парубій, відкриваючи засідання.

“Тривожна інформація про те, що президент України дав доручення оголосити на мінській групі ініціативу про те, що українські військовослужбовці не повинні відкривати вогонь у відповідь на атаки російського агресора. Ми тільки сьогодні маємо одного убитого українського воїна та 12 поранених. Коли ми не відповідаємо на вогонь та атаки агресора, наших загиблих стає все більше. Ми 5 років ведемо національно-визвольну боротьбу.

Хочу повідомити президенту Володимиру Зеленському, що заборона стріляти у відповідь – це шлях не до миру, а до капітуляції. Ми не допустимо капітуляції України перед російським агресором… Президент України повинен скоригувати свою позицію і мати повагу до українських воїнів”, – сказав Парубій.

Екс-президент України Леонід Кучма на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську 5 червня озвучив пропозиції президента Володимира Зеленського. Серед них – заборонити сторонам стріляти у відповідь. Також пропонують скасувати економічні обмеження щодо окремих районів Донбасу.