ГУ СБУ у м. Києві та Київській області спільно зі слідчими ГСУ СБУ під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України викрила факт незаконного заволодіння сотнями гектарів земель київської громади за сприяння колишнього керівництва Головного управління Держгеокадастру в Києві та низки комунальних підприємств, що завдало громаді збитків на суму майже 800 мільйонів гривень. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на пресслужбу СБУ.

«За версією слідства, вищевказані посадові особи у 2016-2019 роках сприяли незаконному виведення земельних ділянок в Оболонському, Деснянському та Дарницькому районах Києва загальною площею 377 гектарів з комунальної власності», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що незаконно виведені ділянки нелегально переоформили у користування на фізичних осіб для подальшого їх перепродажу під забудову.

Співробітникам СБУ вдалось попередити переведення більшості ділянок у власність підставних осіб.

У приміщеннях державних установ та за адресами проживання фігурантів справи проведено обшуки у межах кримінального провадження.

«Під час слідчих дій правоохоронці вилучили документацію, що стала підставою для незаконної перереєстрації ділянок, електронні носії інформації, які містять важливі відомості для досудового розслідування. Триває експертиза для встановлення повного розміру завданих державі збитків через протиправну діяльність посадовців», – йдеться в повідомленні.

Наразі вживаються процесуальні заходи для повернення незаконно відчужених земельних ділянок у власність громади Києва.

Нагадаємо, У комунальну власність Києва повернули земельні ділянки у Солом’янському районі

Читайте також:

Підрядник привласнив 330 тисяч, виділених на ремонт дитсадків на Троєщині

Вкрали 1,7 млрд: СБУ проводить обшуки у Київметробуді та Укргазбанку