У 2020 році поліція на воді та повітряної підтримки впроваджує систему супутникового моніторингу для розкриття злочинів проти довкілля. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на пресслужбу МВС.

Начальник Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді та повітряної підтримки Сергій Науменко розповів, що використання новітніх систем дистанційного зондування земної поверхні та супутникового моніторингу вже допомогло у розслідуванні злочинів проти довкілля, зокрема під час пожеж у Чорнобильській зоні, та злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних речовин.

Як наголосив Сергій Науменко, вперше у цьому році Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді та повітряної підтримки разом з Державним космічним агентством України та Національним центром управління та випробування космічних засобів впроваджує використання новітніх систем дистанційного зондування земної поверхні та супутникового моніторингу.

«Наше управління виступає координаційним органом Національної поліції України із взаємодії з Державним космічним агентством. Ця співпраця допомагає нам у попередженні та розкритті злочинів проти довкілля, злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних речовин, контрабанди та інших видів правопорушень», – повідомив Сергій Науменко.

Так, за словами начальника підрозділу, використання моніторингу зі супутника дозволило поліцейським в рамках кримінальних проваджень встановити осередки, час та збитки від пожеж на території Чорнобильської зони.

«Також завдяки використанню дистанційного зондування земної поверхні нам вдалося встановити території ймовірного вирощування наркотичних речовин на сході України, місце, час та судна, які причетні до забруднень виключної морської економічної зони держави», – повідомив Сергій Науменко.

Він додав, що  зібрані зі супутників матеріали виступають доказовою базою в розслідуванні злочинів.

Нагадаємо, в Києві правоохоронці викрили потужний наркосиндикат (відео)

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва!

Читайте також:

В Києві зі штурмом затримали росіянина, який погрожував підірвати багатоповерхівку (відео)

На Київщині поліція затримала псевдомінера цілого села – громадянина РФ