Під час онлайн-брифінгу 24 квітня фахівці Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) поінформували про хід гасіння пожеж на території зони відчуження та безумовного (обов′язкового) відселення та розповіли про наслідки пожеж в Чорнобильській зоні, які тривають з 4 квітня. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news.

«В результаті пожеж жоден критичний об’єкт інфраструктури не постраждав, а підприємства, які входять до сфери управління Агентства та задіяні у боротьбі з пожежами, працюють у штатному режимі. Ті підприємства, що не були задіяні, але обслуговують критичну інфраструктуру, також працюють у штатному режимі», – сказав голова ДАЗВ Сергій Калашник.

За словами фахівців наразі існує три основні фактори, які впливають на виникнення пожеж у Зоні відчуження та на швидкість їх ліквідації:

• підвищене пожежне навантаження на ті ліси, що знаходяться у зоні відчуження;
• глобальна зміна клімату – дуже суха зима та весна;
• швидкість реагування на початок пожежі.

Як наголосив Сергій Калашник, в ліквідуванні пожеж потрібно задіювати сучасні технології, дрони, тепловізори. Техніка й люди завжди мають бути готові.

«Ситуація з гасінням пожеж ускладнювалась частою зміною напрямку вітру, а також відсутністю протипожежних доріг у важкодоступних місцях, куди не могла заїхати техніка, а також протипожежних розривів. У таких випадках залучали авіацію», – розповів начальник управління з питань забезпечення бар’єрної функції зони відчуження, природно-заповідного фонду, радіаційної безпеки, охорони праці та цивільного захисту ДАЗВ Михайло Байтал.

Директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександр Галущенко повідомив, що що в результаті пожеж в Чорнобильських лісах за попередніми оцінками постраждало 11,5 тис. га південно-західної частини Заповідника, що становить близько 5 відсотків його території.

Як розповів Галущенко, було втрачено й пошкоджено певні рослинні угрупування. Щодо фауни: негативний вплив не є істотним, адже у більшості птахів були відсутні кладки з яйцями і молодняк не народився. Копитні й великі ссавці втекли. Проте в найближчі місяці згарища знову будуть населені і життя там відновиться.

Помічник директора ДП«ЦОТІЗ» Кирило Гарник повідомив, що в результаті пожеж було втрачено тільки один об’єкт на 11 маршрутах відвідування ‒ піонерський табір «Казковий».

На брифінгу також додали, що детальна інформація про населені пункти, які згоріли чи були пошкоджені вогнем буде повідомлена згодом.

Як повідомили в пресслужбі ДСНС, станом на 7 годину 27 квітня у Зоні відчуження підрозділами ДСНС надається допомога ДАЗВ у гасінні пожеж на території Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв. Основні зусилля спрямовані на локалізацію 2 осередків (с. Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка) тління пеньків, залишків деревини та торф’янику в осередках пройдених вогнем.

 

Нагадаємо, Відчуття апокаліпсису: страшні наслідки пожеж в Зоні відчуження (відео)

Популярні новини зараз

У столиці Господарський суд виніс вердикт у справі компанії, що ремонтувала автівки для ЗСУ

На Київщині викрили шахраїв, що підробляли різні сорти насіння під виглядом відомих брендів

Підряд на відбудову найвідомішої багатоповерхівки Ірпеня дістався оточенню “смотрящого” Комарницького

Садибу Терещенка у Києві перетворять у музей

Показати ще

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва!

Читайте також:

Коні Пржевальського з Чорнобильського заповідника втекли до ЧАЕС (фото)

Рятувальники не збирають кошти на ліквідацію пожеж – це фейк: ДСНС