Слідчі ДБР розпочали досудове розслідування у зв’язку з падінням військового літака АН-26 на Харківщині, передає сайт Хрещатик.News із посиланням на повідомлення ДБР.

За попередньою інформацією, 25 вересня 2020 року близько 20:50 на автошляху Київ-Харків-Довжанський сталася авіакатастрофа. Під час здійснення планових навчальних польотів впав та загорівся військовий літак АН-26. Він здійснював посадку на аеродром військової частини в м. Чугуєві Харківської області. На борту перебувало 20 курсантів Харківського університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба та 7 військовослужбовців військової частини.

25 осіб загинули, 2 особи вижили: 1 особа у середньому стані, 1 особа у надважкому стані.

На місце події виїхало керівництво ДБР, Офісу Генерального прокурора, Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, Національної поліції України.

Проведено невідкладні слідчі (розшукові) дії, а саме:

  • огляд місця події за участю спеціалістів;
  • виїмка необхідної документації;
  • допити свідків;
  • призначення необхідних судових експертиз.

З метою встановлення причин та обставин катастрофи створено спільну комісію з числа спеціалістів Міністерства юстиції України, а саме спеціалістів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Харківського НДІ судових експертиз імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух», Державного підприємства «Антонов», Головної інспекції Міністерства оборони України, слідчих Державного бюро розслідувань та прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Перевіряються такі версії слідства:

  • катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  • катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обов’язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Встановлюються усі обставини катастрофи літака.

Нагадаємо, що під Харковом розбився військовий літак АН-26 (відео).  В Україні 26 вересня оголосили днем жалоби у зв’язку з трагедією. Також створена спецкомісія по розслідуванню всіх обставин падіння літака.

Читайте також:

Падіння літака під Харковом: З’явилась інформація про загиблих

В Борисполі затримали рейс через жінку, що вийшла на крило літака через аварійний люк (відео)