У Києві слідчі повідомили про підозру інженеру геофізичної компанії: чоловік намагався продати інформацію щодо родовищ нафти. Про це повідомила пресслужба поліції Києва.

Повідомляється, що організація, в якій фігурант працював інженером, виконувала сейсморозвідувальні роботи з пошуку нафтогазових родовищ на території Львівської області. Маючи доступ до автоматизованої системи, чоловік несанкціоновано скопіював інформацію щодо розташування родовищ нафти і сподівався отримати за цю інформацію гроші.

"Для цього він підшукав потенційного "клієнта" і повідомив йому, що має інформацію щодо 67 тисяч точок нафтогазових родовищ на загальну суму понад 3 млн доларів США. Вартість інформації щодо однієї точки чоловік оцінював у 50 доларів", - йдеться у повідомленні.

Поліція затримала інженера на гарячому під час передачі першого траншу - 37 тисяч доларів за дані про 750 точок нафтогазових родовищ.

Затриманий - киянин 1999 року народження.

Нині слідчі повідомили чоловіку про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 354 - підкуп працівника підприємства, установи чи організації та ч. 2 ст. 362 - несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) ККУ. Покарання від штрафу у приблизно 67 тисяч гривень до ув'язнення на 3 роки із позбавленням права обіймати посади впродовж 3-х років.

Читайте також: В Україні викрили банду фальшивомонетників, які хотіли продати фальшиві $500 000 - в Києві затримано організатора