3 грудня Україна отримала результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. Про це повідомляє УЦОЯО.
«3 грудня об 11 годині за київським часом Україна, одночасно з 80 країнами світу, отримала результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018, що дозволить порівняти національну освітню систему з системами країн, що за розмірами, економічним потенціалом та історичним досвідом подібні до України. Національний звіт за результатами PISA-2018 оприлюднюється синхронно з Міжнародним звітом ОЕСР за результатами PISA-2018», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що міжнародне дослідження PISA, започатковане Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), є одним із найавторитетніших джерел інформації про середню освіту у світі.
В дослідженні оцінюється якість знань 15-річних підлітків серед таких предметів, як читання, математика та природничо-наукові дисципліни, а також визначає ступінь оволодіння дітьми здатності застосування своїх знань та умінь в реальному житті.
Українські підлітки долучились до міжнародного дослідження PISA вперше, в циклі 2018 року.
Міністр Освіти Ганна Новосад у Фейсбуці зазначила ключові факти результату дослідження.
Вона пояснила, що PISA – це, у першу чергу, діагностування слабких та сильних сторін конкретної національної системи освіти та додала, що загалом усе непогано.
«Результати доцільно порівнювати не з усіма країнами, а, у першу чергу, з референтними. Для України це Білорусь, Грузія, Естонія, Польща, Молдова, Словаччина, Угорщина», – наголосила Новосад.
Коментуючи результати дослідження якості освіти в Україні, міністр написала, що загалом дуже непогано, але результати українських учнів/студентів нижчі за середні по країнах ОЕСР у всіх трьох галузях.
«Результати українських учнів/студентів нижчі за середні по країнах ОЕСР у всіх трьох галузях (середнє для країн ОЕСР із читання становить 488,89 бала, математики – 492,03 і природничо-наукових дисциплін – 490,78). Наша різниця успішності учнів/студентів порівняно із середніми значеннями по країнах ОЕСР із читання становить 23 бали, математики – 39, а з природничо-наукових дисциплін – 22. За даними ОЕСР, 30 балів відповідає одному року навчання в закладі загальної середньої освіти», – повідомила Міністр.
Також, Новосад наголосила, що найбільше українські учні відстають з математики.
«В Україні найбільш проблемною з-поміж трьох галузей PISA є МАТЕМАТИКА.
74,1% 15-річних підлітків України досягли БАЗОВОГО РІВНЯ сформованості читацької грамотності; 64% – математичної грамотності; 73,6% – природничо-наукової.
Уродженку Донеччини та фанатку рф, яка насміхалася у Києві над українцями, які бігли до укриття, затримали
Назавжди 30. На фронті загинув військовий із Київщини Іван Будник
На станції столичного метро померла людина
Максим Кріппа та казино "Вулкан". Як партнер російського олігарха скуповує українські ЗМІ
При цьому ВАЖЛИВО відзначити, що 46,4% 15-річних учнів України продемонстрували високий рівень читацької грамотності, 37,9% – грамотності з математики і 43,6% – грамотності із природничо-наукових дисциплін», – зазначила Новосад.
Результат досліджень показав, що загалом в Україні учні/студенти почуваються більш задоволеними життям, ніж їхні однолітки в країнах ОЕСР.
Ганна Новосад підсумувала, що міжнародне дослідження якості освіти виявило дві проблеми українських учнів – низький рівень підготовки з математики та нерівність у доступі до кращої освіти.
«Якщо дуже узагальнено, то результати PISA оголили дві проблеми – низький рівень грамотності з математики та глибока нерівність у доступі до кращої освіти, залежно від місця проживання та соціально-економічного статусу.
Детальний policy response буде пізніше. Але вже зараз є очевидним, що наші спільні і ключові завдання – збільшити частку успішних учнів/студентів та зменшити соціально-економічну нерівність між успішнішими й неуспішними учнями/студентами», – написала Ганна Новосад.
Нагадаємо, Освіта в Україні: чому Ганна Новосад планує закривати школи та скорочувати вчителів
Читайте також: