Джерело: АрміяInform

Військовий капелан підрозділу є тим, до кого звертаються за розрадою і підтримкою. У своєму служінні він завжди має залишатися настільки міцним вірою, щоб бути непохитною опорою для кожної людської душі, що потребує уваги душпастиря. Ця міцність вимагає від військового капелана зберігати його особисту щиру молитву до Бога, Який є джерелом усіх наших сил та благ.

У стінах величного храму Святої Софії Премудрості Божої, який є колискою київської духовності, державності та культури, капеланів благословили представники християнських конфесій, які проходили восьмитижневі навчання за особливою програмою підготовки військових капеланів-офіцерів.

Із привітальним словом виступили: митрополит Іоан (Яременко) від Православної Церкви України, єпископ Андрій (Хімяк) від Української Греко-Католицької Церкви, єпископ Павло (Гончарук) від Римсько-Католицької Церкви в Україні, пастор Анатолій Райчинець від Української Євангельської Церкви, пастор Володимир Кондор від Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, пастор В’ячеслав Когут від Української Церкви Християн Віри Євангельської, єпископ Андрій Тищенко від Української Християнської Церкви «Нове покоління» та єпископ Анатолій Калюжний від Собору незалежних Церков України.

Фото 1 из 9.
Фото 2 из 9.
Фото 3 из 9.
Фото 4 из 9.
Фото 5 из 9.
Фото 6 из 9.
Фото 7 из 9.
Фото 8 из 9.
Фото 9 из 9.

Головною місією військового капелана є бути поруч та дбати про дух українського воїна. Ця опіка здійснюється на трьох рівнях:

  • дбати про дух окремого воїна, що означає сприяти його особистій цілісності та реалізації людського і професійного потенціалу;
  • дбати про дух підрозділу, плекаючи цінності і традиції, що забезпечують злагоджену взаємодію та відповідальність один за одного;
  • дбати про дух командира, що означає бути для нього надійною опорою в часи випробувань та мудрою порадою допомагати йому знаходити правильне рішення.

Кодекс військового капелана в Святій Софії Київській урочисто зачитав лейтенант капеланської служби Назарій Засанський, а Молитву військового капелана — лейтенант капеланської служби Андрій Борковський. Молитви «Отче наш» і «Боже, великий, єдиний» разом із випускниками виконав хор КПБА ПЦУ.

Із вітальним словом до випускників перед врученням сертифікатів про закінчення навчання звернулися координатор співпраці з релігійними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті В’ячеслав Горшков, заступник начальника Військового інституту з навчальної роботи, полковник Анатолій Лойшин та заступник начальника Служби військового капеланства ЗСУ, полковник Любомир Якібчук.

Начальник Центру підготовки військових капеланів ВІКНУ імені Тараса Шевченка підполковник Олександр Вовкотеча розповів АрміяInform про те, що в навчальному закладі навчили вже 237 військових капеланів. Після того, як у 2022 році вийшов наказ про військове капеланство, уже з січня 2023 року почалася підготовка військових капеланів.

«Курси проходять протягом року. На наступний 2025 рік заплановано чотири курси підготовки військових капеланів. Також у нас проходять курси не лише військові капелани, а й їхні помічники. Помічники військових капеланів не менш важливі, ніж капелани. Вони є, в першу чергу, охоронцями і помічниками наших військових капеланів, які у війську завжди поруч з ними і опікуються їхньою безпекою. Також у нас буде ще один курс, вищого рівня. Це курс підготовки офіцерів Служби військового капеланства», — розповів Олександр Вовкотеча.

А заступник начальника Служби військового капеланства ЗСУ полковник Любомир Якібчук повідомив, що Військовий Інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка — це єдиний навчальний заклад, в якому за спеціальною програмою підготовки відповідно до вимог Закону України «Про Службу військового капеланства» здійснюється підготовка військових капеланів Збройних Сил України.

«Програма спільно розроблена Службою військового капеланства у відповідності до вимог, визначених Міністерством оборони України щодо, власне, підготовки офіцерів тактичного рівня. І паралельно — це співпраця з релігійними організаціями, щоб скомбінувати два напрямки: військовий і релігійний. Військовий капелан — це поєднання двох зразків держави — офіцерської честі і священника. Поєднання двох осіб, яким довіряє більша частина українців. Основне завдання цього курсу — сформувати оцю єдність військового і священника, унікальну комбінацію в їхньому служінні», — зазначив Любомир Якібчук.

Читайте також: У Софійському соборі відбувся перший випуск капеланів НГУ

Популярні новини зараз

У столиці ветеран російсько-української війни став жебраком через бюрократію

У Софіївському соборі в Києві відбувся черговий військових капеланів

У столиці затримали членів наркосиндикату, який очолював екс-бандит групи «Двадцятівські»

Стало відомо, хто влаштував стрілянину в столичному клубі в ніч на 23 листопада

Показати ще