Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції в Фейсбуці.

«Для встановлення назви ракети проаналізовано понад 30 її фрагментів та відео влучання у дитячу лікарню «Охматдит»

Він повідомив, що спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України з 8 по 9 липня працювали на території НДСЛ «Охматдит» для оперативної ідентифікації застосованої ворогом зброї.

За словами Гайченка, ідентифіковано понад 30 частин та уламків ракети. Зокрема, частину приводу повороту з фрагментами ланжерону консолі крила ракети; фрагменти хвостового відсіку із частинами аеродинамічних рулів; фрагмент двигуна та фрагменти зовнішньої обшивки двигуна з частинами серійного номеру та виробничого номеру двигуна.

Зазначається, що за наявним у розпорядженні експертів відео влучання ракети в дитячу лікарню «Охматдит» зроблено орієнтовний розрахунок розміру крилатої ракети – 7,5 метрів.

«Специфічні інженерно-конструкторські особливості знайдених уламків та відповідні типові маркування свідчать про застосування збройними силами російської федерації стратегічної крилатої ракети повітряного базування типу Х-101. Її довжина складає 7,5 м, бойова частина – близько 400 кг, максимальна швидкість – 720 км/год, дальність польоту – до 5000 км»

Як повідомлялось, 8 липня рф завдала масованих ударів по Києву, Дніпру, Краматорську, Кривому Рогу, Слов'янську.