У Київському зоопарку сталася незвична подія, до закладу два тижні прилітав зелений папуга-монах, який є звичним для південних територій, а для вулиць Києва – екзотикою. Птах з’являвся кожного ранку біля вольєру, де мешкають його родичі, але одразу втікав, коли помічав співробітників зоопарку. ТСН.ua дізнавався, чим закінчилася історія з рідкісною для Києва пташкою.

Варто зазначити, що папуга-монах в столиці – це дуже рідкісний випадок, бо такі птахи не приживаються у наших природніх умовах. А тут пташка регулярно навідувалася до зоопарку, прилітаючи сюди, можливо, з парку КПІ.

"Два тижні тому наші співробітники помітили, що до вольєру де мешкають папуги-монахи, прилітає папуга саме цієї породи. Пташка сиділа біля клітки і намагалася через решітку спілкуватися з "родичами" або просто їх з цікавістю розглядала. Вуличний монах прилітав до вольєру практичного кожного ранку, але втікав, коли до вольєру підходили люди" Кирило Трантін, директор Київського зоопарку.

Так стало зрозуміло, що десь у сусідньому парку живе у дикій природі папуга-монах, і він прилітає до своїх родичів, які вже давно мешкають у зоопарку. До речі, у цьому вольєрі живуть понад десяток папуг-монахів і у них вже є малеча.

"Цікаво, що приблудний папуга намагався потрапити до вольєру своїх родичів. Перший тиждень він ховався від людей на ялинці поруч, і наші співробітники не могли його упіймати. На другий тиждень, він намагався потрапити до вольєру і вже не тікав від людей. А у понеділок він "здався" – дозволив, щоб наші працівники взяли його до рук" каже директор зоопарку

Зараз папуга-приблуда перебуватиме на двотижневому карантині. Його оглянуть ветеринари зоопарку і після проходження карантину запустять до вольєру, де мешкають інші папуги-монахи.

"Сам по собі випадок унікальний тим, що папуги-монахи вже мешкають у нашому регіоні. А цей явно акліматизувався. До речі, попередньо це самочка, її вік нам не відомий, але їй може бути як 2, так і 20 років. Ці птахи досить довго живуть"

Звідки у Києві взявся папуга-монах, який живе у дикій природі – поки незрозуміло. Можливо пташку хтось випустив з клітки, коли почалася війна. Але до зоопарку ніхто з приватних зоопарків або власників не звертався щодо зникнення пташки.

До речі, самку, яка прибилася до зоопарку могли зацікавити пташенята, які живуть у вольєрі і вона вирішила, що досить вести дике життя, а у компанії одноплемінників їй буде краще та затишніше. Бо ж цей різновид папуг живе великими та галасливими колоніями.

Зараз вольєр з папугами-монахами експонується біля центрального входу до зоопарку. Його можуть одразу помітити відвідувачі зайшовши на територію.

Популярні новини зараз

У Києві запускають рух наземного громадського транспорту під час тривог

У КМВА офіційно створили робочу групу "Прозорість та підзвітність"

Під час пожежі на Київщині постраждав будинок відомої блогерки та переможниці шоу “Супермама”

Нардеп від БПП піде самовисуванкою на округ

Показати ще

Загалом у Київському зоопарку мешкає дві групи папуг-монахів до 20 особин. Це галасливі, веселі птахи, які можуть наслідувати людську мову.

Раніше Хрещатик розповідав: Допомагали прості люди — як вижили тварини у столичних зоопарках?