Впродовж тижня учасники займаються за різними напрямками: тактико-спеціальна підготовка, мінно-саперна справа, тактична медицина, основи військової топографії, CQB «бій у ближньому просторі», переміщення малими рейдовими групами, основи аеророзвідки, а ще алгоритми планування учбово-бойової операції. Про це повідомляє Громадське радіо.

Так, до КНУ надійшла пропозиція про втілення проєкту для студентів з усіх спеціальностей університету. Про це розповідає ексвиконувач обовʼязків Студентського парламенту КНУ Данило Щоголь.

«Поспілкувавшися зі студентами я зрозумів, що є запит на такий проєкт. Ми почали активні перемовини, забронювали 3 групи навчання, потім ще. Навіть літню групу взяли. Стрімка реєстрація студентів забезпечила те, що дійсно є багато відгуків після проходження вишколу. У нас є великий загальний чат та окремо локальні, де ми спілкуємося з учасниками. Це десь 25-28 студентів. Така кількість щотижня проходить навчання. Відгуки здебільшого позитивні. Саме тому ми вийшли вже із 3-ю окремою штурмовою бригадою на звʼязок, до прикладу, щоб запускати також з ними проєкти».

Перевагами тренінгу ексвиконувач обовʼязків СПУ називає мультифункціональність і комплексність, адже студенти навчаються в живих умовах і можуть спробувати різні види підготовки. Крім того, сертифікованість та професійність інструкторів.

«Хочеться, щоб студенти проходили якісну підготовку. Щоб вони не накладали якісь джгути гумові, які раніше були. Щоб могли користуватися новими засобами та інструментами, котрі вже існують у всього цивілізованого світу навіть у контексті першої домедичної допомоги»

Програма має на меті збільшити чисельність молоді, що має навички надання першої допомоги потерпілому в умовах надзвичайних ситуацій, ознайомити з алгоритмом надання допомоги під час воєнного часу за стандартами НАТО, навчити правильному поводженню із незнайомими предметами, схожими на вибухівку, або предметами залишеними внаслідок воєнних дій.

До того ж передбачено навчити базовим навичкам поводження зі зброєю, що стоїть на військовому озброєнні Сил Оборони України, і як довготривала перспектива — підготувати молодь до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

«Рівень підготовки, з яким приходять до нас на навчання хлопці й дівчата дуже різний. Загалом він низький щодо тактики. Бо майже всі учасники — новачки. Для військових важливо мати знання не тільки з тактики, а й бути атлетом, мати ментальну стійкість. За цими параметрами потенціал в нашої молоді дуже високий. Якщо з ними правильно працювати, ми будемо непереможні»

Робота з Департаментом Молоді та Спорту міста Києва в організації почалася ще у 2022 році, коли вони організовували безоплатне навчання для учасників окремих проєктів. Тоді, як розповідає Артур Булигін, від 120 до 150 учасників були долучені кожні вихідні, оскільки попит на навчання був чималий. У загальному, програму можуть проходити люди до 35 років.

Наприкінці 2022 року директорка Департаменту Молоді та Спорту Юлія Хан запропонувала організації взяти участь у конкурсі проєктів. Так, проєкт «Захисник Києва» успішно захистили на конкурсі. Це, першочергово, 5-денний курс для киян, які бажають навчитися тактики. Метою організаторів було підготувати людей до мобілізації. Адже ще до повномасштабного вторгнення вони займалися підготовкою військових, підвищенням рівня їхньої кваліфікації. Також програма розрахована на те, щоб зацікавити людину в подальшому навчанні.

«Крім того, ми готували інструкторів. Бо один інструктор може підготувати 1 тисячу бійців. А коли почалася повномасштабна війна, з березня 2022 року майже щодня по 200 людей проходили в нас підготовку. Переважно, це були ТРО, Нацполіція, а потім ЗСУ, НГУ».

Популярні новини зараз

На Національному військовому меморіальному кладовищі буде дві форми намогильних споруд

З Лаври хоч і прибрали, але не все — зображення Паші Мерседеса з друзями досі висить у Києво-Печерській лаврі

На столичному озері по вул. Самійла Кішки в суботу загинули 2 людини — ДСНС

На Одеській трасі під Києвом навесні 2024 планують відкрити новий ТРЦ

Показати ще

Відповідаючи на запитання про те, у чому важливість національно-патріотичного виховання та базових навичок з військової тактики, Артур Булигін акцентує, що кожен українець/-ка вже має обовʼязково знати навіть медицину, щоб допомогти собі та близьким в різних ситуаціях:

«Ми повинні бути до цього готові. Хочеться уникнути повторення ситуації, яка була на початку війни. Тоді багато чоловіків пішли, взяли зброю, але до цього не тримали її в руках, не проходили належну базову військову підготовку, яка, в найкращому випадку, має тривати хоча би 2 місяці».

Інструктор програми та організації «Альфа Селф Дефенс» Чарлі пояснює, що його мета — поділитися досвідом із молоддю, залучити їх розвиватися в цьому напрямку, навчити базовим навичкам захисту себе та допомоги іншим. А також навчитися надавати допомогу та діяти в екстремальних ситуаціях:

«Ми маємо із дитинства виховувати любов до країни, у якій ми живемо. Знати її історію, традиції та бути соціально зрілою і відповідальною людиною. Поважати одне одного та допомагати. Тоді в нас буде сильна, незалежна держава й нація. А військова підготовка, на мою суб’єктивну думку, після 2022 року, — має бути невідʼємною складовою реалій, у яких ми живемо».

Студент 2 курсу факультету комп’ютерних наук та кібернетики КНУ Назарій Яготін вважає, що наявність таких базових навичок з військової підготовки — це обовʼязок кожного громадянина. Тому такі вишколи максимально розвивають дисципліну і силу характеру, дають велику мотивацію та злегка змінюють світогляд.

Рівень підготовки юнака до програми був вищим за середній, з огляду на те, що він побачив на тренінгу з іншими учасниками. До того мав досвід проходження інших вишколів, де підготовка була ґрунтовною і ретельною. Водночас, по закінченню «Захисника Києва» він дізнався багато корисної інформації про топографію, мінно-саперній справі, дронах.

Очікування Назарія виправдалися частково, орієнтовно на 60-70 відсотків. За його словами, він зрозумів усі аспекти сфер, які були на вишколі, але не такому рівні, який хотів. Позаяк програма, яка була прописана в документах, була в 1,5 раза меншою на тиждень його групи.

Відзначає за перевагу те, що для набору до програми був низький поріг входу, через що новачкам буде не складно:

«Сподобалися інструктори, фахівці своєї справи. Вони глибоко знають те, про що розповідають. Мають доволі гарний стиль викладання, роблять це креативно і не привʼязані до якихось догм. З недоліків — дисципліна була помірною, хотілося щоб все було згідно з військовим статутом. Щоби було більше фізичних вправ, тому що це основа всього».

Станіслав Вежбицький — студент 2 курсу факультету інформаційних технологій КНУ. Він проходив цей самий тиждень підготовки, каже, що його очікування виправдалися на всі 100%. Оскільки він вже має базові знання в багатьох сферах: від базових стійок зі зброєю та переміщення малими групами до базової військової топології та аеророзвідки. Рівень його підготовки — це фактично уроки захисту України, де «вчитель фізкультури змушував переказувати абзаци з книжки», а також він приблизно уявляв, як накласти турнікет. На його думку, у 5 днів втиснули максимум інформації та практики, які тільки можна було передати за такий короткий час. Утім, Станіславу сподобалася прикладна орієнтованість курсу.

«Особисто мені такий підхід подобається найбільше, бо ти можеш хоч 100 разів послухати, як потрібно накладати турнікет, але навряд чи від цього буде багато користі, у той час як на цьому курсі за 3-4 години, виділені на такмед, ти його накладеш мінімум разів 10 у стресових умовах та на швидкість, і точно запам’ятаєш, як це потрібно робити правильно. І така логіка стосується всього курсу»

Після проходження вишколу ГО «Альфа Селф Дефенс» надають можливість учасникам залишатися в молодіжному крилі організації безплатно. Там є можливість обрати для свою військову спеціальність, подивитися, що більш цікаво і в якому напрямку далі рухатися. Нині в організації таких багато.