Володимира Бугрова, що зараз є ректором Київського університету ім. Тараса Шевченка, вже не вперше викривають на корупційних схемах та розкраданні коштів. Рані В першу чергу це турбує студентів, адже в університеті купа скандалів з викладачами, "цікавими" способами складанням заліків тощо.

Читайте також: Студенти КНУ ім. Шевченка вимагають звільнити викладача через сексизм

"Члени студентської спільноти вимушені дізнаватися з засобів масової інформації про розслідування щодо розкрадання мільйонів гривень на ремонтах укриттів за участі керівництва КНУ та затримання підрядника на спробі підкупу правоохоронців. Вже тепер, у січні 2024 року, доводиться з повним нерозумінням читати про махінації з бюджетними коштами на харчуванні курсантів та рахувати, як кілограм замороженого хеку, який закуповують для військових за 95 гривень чи купують в звичайному магазині за 150, може коштувати керівництву університету Шевченка 333 гривні. Вгадувати, скільки Володимир Бугров може «заробити» на звичайному хлібі, на який КНУ отримує від Міністерства оборони 41 гривню за кілограм, коли для військових ця ціна вдвічі менша. Ціни виставлені університетом Шевченка, які вимушено сплачувати Міністерство оборони, іноді в декілька разів перевищують ціни для харчування військових на фронті".

Спільнота студентів та випускників зазначає, що до цього призвела й реакція ректора на розслідування та звинувачення: "...замість публічних спростувань чи пояснень, стали дописи у Facebook, у яких він називає громадянське суспільство фріками та кепкує з журналістів".

Студенти, що не хочуть миритись з такою практикою, зокрема ті, хто захищає країну на війні, зареєстрували на сайті Президента України петицію з вимогою звільнити Володимира Бугрова з посади ректора та притягнути його до кримінальної відповідальності.

  1. Керуючись статтею 93 Конституції України, внести до Верховної ради України проєкт змін до Закону України «Про вищу освіту», щодо обов’язкового звільнення керівників закладу вищої освіти за розкрадання державного майна, корупцію та аморальну поведінку під час дії воєнного стану;
  2. Керуючись статтею 102 Конституції України, виконати свій конституційний обов’язок щодо гарантування дотримання прав і свобод громадянина шляхом ініціювання перевірки відповідними правоохоронними органами фактів, викладених у загаданих вище матеріалах;
  3. Звернутися до Кабінету міністрів України порушити питання перед Міністерством освіти і науки України про дострокове розірвання контракту з ректором КНУ імені Тараса Шевченка Володимиром Бугровим за розкрадання коштів на ЗСУ, корупцію та аморальну поведінку.

Якщо Ви згодні з такою позицією, то підтримати та підписати петицію можна за посиланням - https://petition.president.gov.ua/petition/216794.

Раніше Хрещатик писав: Ректор університету Шевченка став власником майна в елітній новобудові – її вартість понад ₴3,5 млн