Із цієї нагоди парафіяльну спільноту Преображення Христового вперше відвідав владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, освятивши Центр й очоливши Архиєрейську Божественну Літургію.

Про це повідомляє пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ.

Перед початком Божественної Літургії владика Йосиф у співслужінні з о. Романом Славичем, настоятелем місцевої парафії Преображення Господнього, та іншими священнослужителями здійснив Чин освячення приміщення Центру зцілення ран.

Центри зцілення ран — це ініціатива Патріаршої фундації «Мудра справа» для ефективної та адекватної відповіді на наслідки російської війни проти України. Мета постання цих Центрів, як зазначає керівник «Мудрої справи», патріарший економ о. Любомир Яворський, є потрійною. Перш за все, йдеться про місце для надання гуманітарної допомоги для найбільш постраждалих унаслідок війни та найбільш потребуючих. По-друге, йдеться про простір для психологічної підтримки завдяки залученню професійних психологів та психотерапевтів. І по-третє, це нагода для більш ефективної та ширшої душпастирської діяльності. Адже центр може також використовуватися для здійснення богослужінь, проведення молитов, чувань і катехитичних зустрічей.

Перший Центр зцілення ран, що постав у м. Гостомелі на Київщині, зведений завдяки підтримці вірних і небайдужих доброчинці з Пармської єпархії святого Йосафата на чолі із владикою Богданом Данилом.

Проповідь до вірних єпископ зосередив на роздумах про ангельські чини й архистратига Божого Михаїла. «Мотто архистратига Михаїла звучить „Хто, як Бог“, що значить „ніщо поза Богом“, „ніщо, крім Бога“, „Бог понад усе“. Саме тому ця сила Божа вступилася за чистоту віри і святість Бога проти ангелів, які впали на чолі з Люцифером. Перемігши цю злу, темну та нечисту силу, архангел Михаїл стоїть сьогодні на сторожі Божого Царства не тільки на небі, не тільки на центральній площі в Києві — він оберігає людство, оберігає кожного, хто до нього прибігає. Він є захисником із вогненним мечем, який боронить чистоту віри, помислів усіх нас. Тому ми так часто у Святій Літургії звертаємося до цієї небесної ангельської сили», — мовив архиєрей.

Тож, за словами проповідника, архистратиг Михаїл спонукає усіх нас задуматися над власним мотто. «Який слоган свого життя ми би не придумали і які вартості не вклали б у герб нашого життя, там повинен бути Бог. Бо Бог — це початок, Альфа і Омега. Без Бога не вартий жоден герб. Без Бога, зрештою, не варте і саме життя. Бо воно коротке, і лише з Богом та його заступниками — ангелами й архангелами — людина може піднятися на ту висоту гідності, яку нам усім дарує Господь», — наголосив владика Йосиф.

Божественна Літургія завершилася молитвою за Україну та привітанням усіх присутніх. Зокрема, на святкування прийшли представники Духовної ради Гостомеля, серед який теперішній голова о. Олександр із Православної Церкви України.

Після Літургії було здійснено освячення хреста на місці майбутнього будівництва церкви.

«Тут буде Церква. Бо Церква — це не архітектурна споруда, Церква — це люди. Ви маєте престіл. І поки що в цьому скромному, затишному, гарному будиночку це буде вашим престолом, допоки тут не постане п’ятибанний храм», — мовив владика Йосиф, тримаючи в руках антимінс і пояснюючи його значення.

«Цей будиночок є нагодою організувати літургійно-молитовне життя нашої громади, оскільки перша наша Літургія відбувалася просто неба на Великдень 2022 року, відразу після деокупації Гостомеля. І це було на парковці біля будинку. Згодом ми перейшли на молитву в підвальне приміщення, а тепер маємо нагоду й радість молитися на ділянці, де в майбутньому плануємо звести храм. Тож тепер чуємося своєрідними господарями, які можуть приймати людей. Від сьогодні ми плануємо налагодити більш насичене літургійне життя, щоб, окрім неділь і свят, також мати дні поминальних молитов за померлих та дні молитов за Україну», — зазначає в коментарі пресслужбі Патріаршої фундації «Мудра справа» о. Роман Славич.

Популярні новини зараз

У Києві затримали на хабарі проректора НУБІП, який допомогав уникнути мобілізації через аспірантуру

Художник-скульптор з Франції створив у Києві 5 скульптур червоного кольору. Де їх шукати?

Став відомий рейтинг найсильніших та найслабших шкіл Києва за результатами НМТ 2023

На Одеській трасі під Києвом навесні 2024 планують відкрити новий ТРЦ

Показати ще

Окрім духовного і молитовного аспекту, у Центрі зцілення ран парафіяльна громада, за словами священника, вже розпочала реалізовувати задум щодо груп взаємної підтримки для матерів полеглих воїнів: «Ми прагнемо, щоб ця наша діяльність із матерями і дружинами була постійною та сталою, хоча би раз чи два рази в місяць».

Отець Роман поділився також планами щодо організації роботи з дітьми, зокрема створення музично-вокального та творчого гуртків, особливо для дітей із вразливих сімей внутрішньо переміщених осіб, родин полеглих воїнів, а також для місцевих. Священник звернув увагу і на просвітницький момент для вірян громади — у планах є відзначення вечорів пам’яті місцевого значення.

Читайте також: Українська греко-католицька церква переходить на новий календар

«Не можемо також відкинути тієї діяльності, яку вже другий рік провадимо в Гостомелі, — додав о. Роман. — Йдеться про підтримку місцевих людей, які перебувають у потребі з причини втрати роботи, життєвих труднощів. Ми забезпечуємо їх продуктовими наборами, які отримуємо від Патріаршої фундації „Мудра справа“, від спільноти Лицарів Колумба та „Карітас-Київ“. Тепер же насправді матимемо нагоду зустріти цих людей у нашому домі — у Центрі зцілення ран війни. Тут вони зможуть прийти, отримати допомогу, порозмовляти зі священником, матимуть пропозицію, щоби скористатися із розмови із психологом. Роздаючи гуманітарну допомогу, ми прагнемо також їх підтримати психологічно і духовно».

Фото 1 из 9.
Фото 2 из 9.
Фото 3 из 9.
Фото 4 из 9.
Фото 5 из 9.
Фото 6 из 9.
Фото 7 из 9.
Фото 8 из 9.
Фото 9 из 9.

Раніше повідомлялось: У Києво-Печерській лаврі запустили програму духовного відновлення для військових