Як повідомляє Київвлада, Про це розповідає розслідування інформаційно-адвокаційного проєкту аналітичного центру StateWatch Trap Aggressor.

Так, з початком повномасштабного вторгнення підрядник “перекваліфікувався”: тепер він відбудовує зруйновані домівки по вулиці Польовій у Козаровичах. В одному тендері журналісти знайшли 8 лотів, де на кожну оселю виділено по майже 4 млн грн.

“Ми почали уважно вивчати документи на будівництво житла в понівечених війною Козаровичах. Кошториси — розписані до копійки — рівно заявлена сума в майже 4 млн грн на кожен будинок”, – пишуть журналісти.

Також розслідувачі знайшли в кошторисі кожного лоту пункт “Витрати на придбання та доставку устаткування на будову”, на який виділено по 210 тисяч гривень. Ці гроші нібито мають піти на техніку, якої не вистачає для будівництва.

“Що це означає на практиці? Що лише з одного тендеру на 8 лотів “Автомагістраль” витратить понад 1,5 млн грн на техніку, якої їм не вистачає для будівництва житла. Тобто компанія, яка виграла тендер на будування цього-таки житла, не мала необхідного устаткування, коли бралася за ці роботи, і вирішила собі його придбати за рахунок платників податків”, – додають у тексті.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ПП "Автомагістраль" зареєстровано в 2001 році в Києві. Зараз має реєстрацію в селі Синяк Бучанського району. Статутний капітал – 14 млн гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг і автострад. Засновник, кінцевий бенефіціар і директор – Микола Скоростецький, який у 2005-2007 роках був начальником Служби автомобільних доріг у Київській області.

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ПП "Автомагістраль" уклало 838 договори на 15,86 млрд гривень. Серед найбільших замовників – Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області тощо.

Раніше Хрещатик писав про те, що у КОВА відреагували на журналістське розслідування стосовно відбудови ЖК "Ірпінські Липки" та звернулись до прокуратури