Про деталі операції та пацієнта розповіли в Першому медичному об’єднанні Львова.

Унікальну операцію із розділення донорського органу для двох пацієнтів провели спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантації імені Шалімова у співпраці із лікарями Першого медоб’єднання Львова. А малюк, якому вперше в Україні виконали посмертну спліт-трансплантацію печінки, повернувся додому — здоровим.

Луці з Житомирщини лише півтора рочки. Малюк уже народився зі смертельною хворобою — біліарною атрезією. Ця недуга знищує печінку — орган, без якого організм людини не може працювати — аж поки та не відмовить. І дітки з цією вродженою вадою гинуть маленькими.

«Такі пацієнти, якщо вже в такому віці не проводиться трансплантація, це є лічені місяці-роки життя. І, на жаль, перспективи немає. Єдиним виходом є трансплантація печінки»

У Луки лік уже йшов на місяці. Ліки більше не допомагали, дитина згасала на очах батьків. Шанс на порятунок з’явився завдяки родині 15-річного хлопчика, життя якого раптово обірвалося через ушкодження головного мозку. Попри біль втрати, батьки великодушно погодилися на донорство. Їхнє рішення дозволило врятувати життя Луки, ще двох дітей та двох дорослих.

Усі рятівні втручання виконали у Першому медоб’єднанні Львова. Вперше була проведена спліт-трансплантацію.

«Спліт – це означає, що від одного донора. Печінка розділена і виконана трансплантація двом реципієнтам: маленькій дитині і дорослому реципієнту. Раніше таке в Україні не виконувалось»

Читайте також: У Києві встановили медичне досягнення - вперше провели трансплантацію серця 6-річній дівчинці

Луку — найменшого реципієнта мультиорганної трансплантації — виписали останнім. Після пильного догляду дитячих спеціалістів відділення інтенсивної терапії та анестезіології і команди хірургів, малюк повернувся додому. Колір його шкіри змінюється — хвороблива жовтизна зникає.

Популярні новини зараз

На Подолі в Києві горять склади — киянам радять зачинити вікна та відмовитись від прогулянок

У Музеї історії Києва відкрили мультимедійну виставку «Голоси»

Переяславський Хатіко — на Київщині живе пес, який щодня пробігає 70 км за рейсовим автобусом в пошуку рятівників

У Києві планують відремонтувати за ₴52,7 млн пошкоджений на початку війни шляхопровід біля ст.м. "Берестейська"

Показати ще

Час від часу хлопчик проходитиме регулярні планові обстеження в своїх лікарів та мусить регулярно приймати ліки.

Читайте також: У Києві 1-річному хлопчику трансплантували кістковий мозок від донора зі США