Волонтерку Алю Ширшину, яка поверталася з фронту від свого чоловіка, у Києві затримала поліція 10 хвилин після опівночі. Жінка намагалась викликати таксі, але поліцейські вирішили відвезти її до відділку

Про це повідомив український продюсер і співзасновник благодійної організації "Голоси дітей" Азад Сафаров. Власне в цій організації і працює волонтеркою Аля Ширшина.

Чоловік затриманої київською поліцією є головним героєм світлини з книжкою Тімоті Снайдера в окопі. Свого часу це фото облетіло весь світ і стало вірусним.

"Аля має двох дітей і працює в "Голоси дітей". Аля щодня допомагає десяткам родин військовослужбовців і ВПО. Чоловік пішов на фронт з 1 дня повномасштабної війни Росії проти України і нині перебуває на найгарячішому напрямку", – написав Сафаров.

Жінка бодай раз на місяць намагається з’їздити до чоловіка, щоб побачити його кілька годин.

"Вчора Аля знову поверталась з Донеччини від чоловіка. Через заметіль автобус затримався на годину. О 00:10 Аля викликала таксі в Києві, щоб добратись додому. На Подолі її зупинили поліцейські й забрали до відділку давати пояснення. Слідчий зверхньо спілкувався з Алею, питав чи її чоловік в тилу служить, і казав, що випише повістку їй самій, бо за його словами "жінки теж мають воювати", – йдеться у повідомленні.

Волонтерку сфотографували біля лінійки, як справжню злочинницю і перефотографували на особистий телефон її документи.

"Подільське РУ ГУНП в м. Києві у вас все добре? Ви щось чули про людське ставлення і про розуміння об'єктивних обставин?", – написав продюсер.

Раніше повідомлялось, що ДБР встановлює обставини можливого побиття військового у Шевченківському управлінні поліції.